Jak zakładać soczewki?

Wiele osób nie bierze pod uwagę korekcji soczewkami kontaktowymi ze względu na strach przed ich zakładaniem. Tym samym tracą szansę na dużo wygodniejszą formę korekcji wady wzroku. Dlatego nie skreślaj soczewek zanim nie spróbujesz ich założyć. A zakładanie ich jest banalnie proste! Dowiedz się już teraz jak zakładać soczewki kontaktowe.

jak zakładać soczewki

O czym warto pamiętać przed zakładaniem soczewek?

Istnieje kilka istotnych kwestii, o których warto wiedzieć przed zakładaniem soczewek. Przede wszystkim pamiętaj o higienie rąk. Zachowanie prawidłowej higieny to podstawa ponieważ masz styczność z soczewką, a soczewka z okiem. Dlatego w pierwszej kolejności należy umyć dobrze ręce, a następnie wytrzeć je w materiał, który nie pozostawi Ci pyłu na palcach. To ważne ponieważ w przeciwnym razie jakieś zanieczyszczenie może dostać się pod soczewkę i tym samym będziesz odczuwać dyskomfort. Drugą kwestią jest świeża soczewka – zawsze upewnij się że soczewka była zanurzona w płynie. To będzie świadczyć o jej prawidłowym przechowaniu. Jeśli chcesz użyć  świeżej pary soczewek to sprawdź, czy blister nie jest uszkodzony. Po wyżej wymienionych rzeczach możesz przejść do łatwego zakładania soczewek. 

Jak założyć soczewki?

Zastanawiasz się jak zakładać soczewki? To nic trudnego! Niestety niektórzy wciąż myślą, że to skomplikowane. Wiele osób uważa to za wręcz niewykonalne ze względu na strach przed włożeniem sobie czegoś do oka. Dlatego jeśli jesteś jedną z tych osób to musisz wiedzieć, że pierwszym krokiem jest przełamanie tego strachu. Następnie przejdź do poniższych kroków:

  • Wyciągnij soczewkę z blistra lub pojemnika i połóż ją sobie na opuszku palca wskazującego. Upewnij się, że jest dobrze ułożona – musi mieć kształt idealnej miseczki.
  • Następnie odchyl sobie palcami tej samej ręki na której masz soczewkę (możesz też sobie pomóc drugą ręką) górną oraz dolną powiekę, by odsłonić oko.
  • Kolejnymi krokami jest spojrzenie w górę, zbliżenie palca z soczewką do oka i umieszczenie jej bezpośrednio na nim. 
  • Gdy uda Ci się włożyć soczewkę pomrugaj kilka razy, tak by soczewka sama ułożyła się w odpowiednim miejscu. 

Dokładnie w taki sam sposób należy założyć druga soczewkę. Najważniejsze to nie zrażać się po pierwszych kilku razach, kiedy się nie uda. To normalne, że zakładanie soczewki nie udaje się za pierwszym razem. Najlepiej poćwiczyć sobie kilka razy, a z czasem wejdzie Ci to w nawyk. 

Zakładanie soczewek – dodatkowe porady

Istnieje kilka sposobów, by ułatwić sobie zakładanie soczewek. Możesz z nich skorzystać zwłaszcza, kiedy opornie Ci to idzie. Przede wszystkim ważne, żeby soczewki miały na sobie jeszcze trochę płynu pielęgnacyjnego. To zwiększy ich przyczepność do oka. Żeby soczewka jeszcze lepiej „przylgnęła” do oka to przed jej założeniem możesz zakroplić oczy kroplami. To również dodatkowo nawilży gałkę oczną. Gdy oczy są wysuszone to soczewka gorzej przylega do oka. Te triki pozwolą Ci na szybsze założenie soczewki. Nie czekaj, sprawdź! 

Jak przełamać strach przed zakładaniem soczewek?

Najważniejszą rzeczą przed próba założenia soczewki jest przełamanie strachu. Nie bój się wkładać soczewki do oka. Musisz sobie uświadomić, że to Ty kierujesz palcem z soczewką, więc nie zrobisz sobie krzywdy. Po za tym wyrzuć z głowy strach, że soczewka utknie pod powieką. To jest mit! Soczewka jest stworzona w taki sposób, by praktycznie sama pod wpływem mrugania ułożyła się we właściwym miejscu. Pomyśl także o tym, że na świecie jest kilka milionów ludzi, którzy każdego dnia zakładają soczewki. Ty również możesz się nauczyć je zakładać. Trening czyni mistrza!

Jeśli szukasz idealnych soczewek to sprawdź koniecznie sklep bezokularow.pl