Makijaż do soczewek kontaktowych – triki

Zastanawiasz się jak wykonać makijaż do soczewek kontaktowych? Boisz się, że makijaż źle wpłynie na komfort ich użytkowania? W tym wpisie obalamy mity i podsuwamy triki!

Jednym z największych mitów o soczewkach to ten, w którym zakazuje się makijażu jeśli używane są soczewki kontaktowe. Na całe szczęście to tylko mit! Wiele kobiet niepotrzebnie rezygnuje z makijażu. Ten codzienny rytuał piękna większości kobiet w niczym nie przeszkadza. Dowiedz się jak najlepiej wykonać makijaż do soczewek i jaka powinna być kolejność.

Podstawowe zasady i kolejność – makijaż do soczewek

Pamiętając o kilku zasadach możemy cieszyć się zarówno makijażem, jak i komfortem, który dają nam soczewki. Przede wszystkim należy pamiętać o kolejności wykonując makijaż do soczewek:

 1. Dokładniej umyj i osusz ręce. Następnie załóż świeże/oczyszczone soczewki.
 2. Wykonaj normalnie, tak jak zawsze swój makijaż. 
 3. Na koniec dnia czystymi rękoma ściągnij soczewki.
 4. Wykonaj demakijaż.

*Pamiętaj by po wykonaniu makijażu nie zapomnieć się i nie trzeć mocno oczu. Tym sposobem możesz łatwo umożliwić kosmetykom przedostanie się do oczu, a co za tym idzie do soczewki.

Czy kosmetyki mają znaczenie? 

Kosmetyki i nawyki, których używamy podczas makijażu mają znaczenie jeśli nosimy soczewki kontaktowe. Jednak nie ma się co obawiać, tylko do kilku z nich należy się dostosować:

 • Tusz do rzęs – najlepiej zrezygnować z tuszu wydłużającego rzęsy. Takie tusze najczęściej posiadają cienkie włókna, które mogą dostać się do oka i zabrudzą soczewkę lub podrażnią oczy.
 • Kredka do oczu – tak samo jak w przypadku tuszu drobinki kredki, którą malujesz wewnętrzną krawędź powieki mogą dostać się do oka.
 • Lakier do włosów, suchy szampon – nie musisz z nich rezygnować, ale zamykaj oczy gdy ich używasz.
 • Sypkie cienie do powiek – nakładając sypkie cienie do powiek lub brokat dokładnie oczyść później okolice oczu. Najlepiej cienie nakładać na bazę lub korektor by dobrze się przykleiły do powieki. 
 • Klej do rzęs – jeśli często doklejasz sztuczne rzęsy wybieraj sprawdzone kleje, które nie podrażniają Twoich oczu.
 • Puder do twarzy – jeśli używasz sypkich pudrów do twarzy staraj się delikatnie omijać okolice oczu w miarę możliwości. Puder przez to, że jest bardzo lekki unosi się w powietrzu, zwłaszcza jeśli nakładasz go pędzlem, a nie puszkiem. 
 • Kosmetyki hipoalergiczne – obecnie na rynku jest mnóstwo kosmetyków hipoalergicznych. Ich używanie w okolicach oczu na pewno nie zaszkodzi, a przy okazji nie narazisz się na podrażnienia, czy uczulenia.
 • Płyn do demakijażu – jeśli nie używasz kosmetyków wodoodpornych, lecz zwykłych to wybieraj naturalne płyny do demakijażu na bazie wody. Te płyny, które są przeznaczone do zmywania wodoodpornych makijaży najczęściej są bardzo tłuste i mogą za bardzo obciążać skórę, a co za tym idzie mogą wywołać podrażnienia. 

Pamiętaj również by pilnować terminów ważności kosmetyków, które mają bardzo bliski kontakt z Twoimi oczami. Nie narażaj się na niepotrzebne podrażnienia, czy infekcje. Tak samo ważną rolę gra tutaj pielęgnacja soczewek i ich regularne mycie.
Tymi sposobami możesz wykonać piękny makijaż do soczewek i cieszyć się komfortem przez cały dzień. A jeśli szukasz odpowiednich soczewek to zajrzyj na www.bezokularow.pl