Soczewki kontaktowe do ekranów

Każdy z nas, chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, spędza kilka godzin dziennie przed ekranem telefonu, czy komputera. Nasze oczy nie pozostają obojętne na światło niebieskie, które emitują ekrany. Często można odczuć zmęczenie, pieczenie, zaczerwienienie, czy suchość oczu. Jak sobie z tym poradzić? Czy istnieją soczewki do ekranów?

Cyfrowe zmęczenie wzroku

Ekrany w naszych komputerach, smartfonach i telewizorach emitują światło niebieskie, które na dłuższą metę jest męczące dla naszych oczu. Siedząc przed ekranem laptopa zapominamy o krótkich przerwach, czy zakraplaniu oczu. Dodatkowo skupiamy wzrok przez długi czas w jednym miejscu, więc nasze oczy praktycznie nie wykonują wielu ruchów. To prowadzi do suchości oczu, ale również do ich zaczerwienienia, swędzenia i pieczenia. Co więcej często czujemy się zmęczeni po wpatrywaniu się w ekrany i wiążą się z tym również bóle głowy. Wszystkie te symptomy to właśnie cyfrowe zmęczenie wzroku. 

Soczewki kontaktowe przeznaczone do ekranów

Jeśli masz wadę wzroku i na co dzień nosisz soczewki to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Istnieją soczewki, które minimalizują dyskomfort w trakcie i po kilkugodzinnym wpatrywaniu się w ekrany. Takie soczewki są lepiej uwodnione przez co Twoje oczy nie będą się tak przesuszać. Co więcej soczewki do ekranów odbijają część światła niebieskiego więc nie dociera go tak wiele do oka. Dodatkowo soczewki przepuszczają więcej tlenu do oka, a co za tym idzie oczy są zdrowsze. Poznaj soczewki do ekranów już dziś.

EyeLove Digital

Te miesięczne soczewki są dedykowane szczególnie osobom, które mają pracę przed komputerem. Posiadają duże uwodnienie oraz bardzo wysoką tlenoprzepuszczalność. Dzięki temu Twoje oczy zdecydowanie lepiej poradzą sobie podczas pracy przy komputerze. Co więcej soczewki EyeLove Digital mają wyjątkową budowę dzięki innowacyjnej technologii. Na przednią część soczewki nałożone są asferyczne krzywizny dzięki czemu moc dodatnia koncentruje się w centralnej części soczewki. Oznacza to, że oczy nie są tak mocno eksploatowane. Dzięki świetnym parametrom soczewki Digital nadają się także dla osób, które pracują na nocne zmiany. Natomiast osobom lubiącym uciąć sobie drzemkę w środku dnia na pewno spodoba się fakt, że soczewki są całodobowe.

Biofinity Energys

Biofinity Energys wyróżnia technologia Aquaform, która wiąże cząsteczki wody na powierzchni soczewki. Dzięki temu oczy pozostają nawilżone, a Ty odczujesz większy komfort noszenia soczewek. Konstrukcja zastosowana w tych soczewkach zmniejsza napięcie oka podczas wpatrywania się w ekran. Dlatego oczy będą mniej zmęczone. Soczewki Energys są przeznaczone do całodobowego użytkowania. 

Acuvue Oasys

Soczewki przeznaczone dla osób szukających komfortu nie tylko przy komputerze, ale również w trudnych warunkach. Materiał soczewek jest wzbogacony o formułę Hydraclear, dzięki której soczewki pozostają nawilżone i nie pozwalają na wysuszenie oczu. Poza tym Acuvue Oasys ma jeden z najwyższych współczynników tlenoprzepuszczalności z soczewek dostępnych na rynku. Dlatego Twoje oczy będą wyglądać zdrowo! 

Wszystkie opisane soczewki znajdziesz w świetnej cenie na www.bezokularow.pl