Soczewki na wyjazd i wycieczkę

Wiosna i lato to czas wzmożonych wyjazdów i wycieczek, nic dziwnego każdy z nas marzy o letnim urlopie. Jednak osoby, które mają wadę wzroku muszą pamiętać również o spakowaniu soczewek kontaktowych. Jakie będą najlepsze soczewki na wyjazd?

Soczewki jednodniowe vs Soczewki miesięczne

Zastanawiasz się które soczewki będą lepsze na wyjazd? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Wszystko zależy od pory roku w której jedziesz na wakacje i miejsca. Jeśli wybierasz się na słoneczną plaże, czy górski stok to zdecydowanie polecamy soczewki jednodniowe. Po pierwsze soczewki jednodniowe nie wymagają pielęgnacji wiec oszczędzasz czas i miejsce w walizce. Po drugie są zdrowsze na takie wyjazdy poprzez swój jednorazowy tryb wymiany. Piach, kurz, klimatyzacja, czy ogrzewanie mogłyby zaszkodzić soczewkom wielorazowego użytku. Natomiast jeśli wybierasz się na kilkudniowy wypad do innego miasta możesz wybrać soczewki miesięczne, zwłaszcza jeżeli takich używasz na co dzień.

Co warto zabrać ze sobą oprócz soczewek?

Na wyjazdach, wycieczkach spotykamy się z różnymi sytuacjami, klimatami czy warunkami. Dlatego warto być przygotowanym na wszystko lub chociaż na awaryjne sytuacje. 

Żel antybakteryjny do rąk

Jeśli nagle będzie potrzeba ściągnięcia soczewki, a akurat nie będzie dostępu do wody to w takich sytuacjach przyda się żel antybakteryjny. Zachowanie higieny podczas użytkowania soczewek jest ważne niezależnie od ich rodzaju. Dlatego dbanie o czyste ręce jest bardzo ważne. 

Kosmetyczka z lusterkiem

Ta mała rzecz może okazać się niezwykle przydatna! Pamiętaj, że nie wszędzie są lustra, a już zwłaszcza na plaży. Dlatego warto mieć w torbie kosmetyczkę, by w razie potrzeby, np. ściągnięcia soczewki wspomóc się lusterkiem.

Krople do oczu

W bardziej wymagające dni i narażające nasze oczy na przesuszanie używajmy kropli. Najlepiej z naturalnym składem. To pomoże Ci pozbyć się ewentualnych zaczerwienionych oczu, swędzenia, czy pieczenia. 

Płyn do soczewek i pojemnik

Jeśli zdecydujesz się na soczewki wielorazowego użytku trzeba pamiętać o płynie pielęgnacyjnym do soczewek i pojemniku. Jeśli jedziesz na kilka dni zabierz butelkę z płynem o mniejszej pojemności, by nie zajmować sobie niepotrzebnie miejsca w walizce. 

Soczewki na wyjazd – zalety

Soczewki kontaktowe mają zdecydowanie więcej zalet na wyjazdach niż okulary. Przede wszystkim nosząc soczewki nic Cię nie krępuje. Natomiast nosząc okulary zawsze istnieje ryzyko, że spadną i się zepsują. Co więcej nie musisz martwić się zaparowanymi okularami. Kwestia soczewek kontaktowych dotyka również tematu okularów przeciwsłonecznych. Zakładając soczewki możesz pozwolić sobie na okulary przeciwsłoneczne jakie tylko chcesz. Dodatkowo warto pamiętać, że przy wyborze soczewek jednodniowych nie musisz zabierać ze sobą płynu i pojemnika. Oszczędzasz również czas, który musiałbyś poświęcić na umycie i zdezynfekowanie soczewek. 

Szeroki wybór soczewek i przydatnych akcesoriów znajdziesz na www.bezokularow.pl