Krople do oczu podczas użytkowania soczewek kontaktowych

Zanieczyszczenie powietrza, praca przy komputerze, wytężanie wzroku przez wiele godzin każdego dnia mogą sprawić dyskomfort dla Twoich oczu. Pieczenie, czy swędzenie oczu to zupełnie coś normalnego dla niektórych. Czy na pewno normalne? Czy krople do oczu są ważne?

Krople do oczu

Osoby zwłaszcza noszące soczewki kontaktowe powinny zaopatrzyć się w krople nawilżające do oczu. To tak naprawdę podstawa pielęgnacji w przypadku gdy nosimy soczewki cały dzień, ponieważ długie noszenie może wysuszać oczy lub je podrażniać. Aby tego uniknąć należy wybrać takie krople do oczu, które nie będą wchodziły w niepożądaną reakcję z soczewkami kontaktowymi. Muszą to być krople przeznaczone do kontaktu z soczewkami. 

Jeśli czasami odczuwasz dyskomfort lub uczucie suchości oczu najlepszym sposobem na pozbycie się tego problemu będą właśnie krople do oczu, które przyniosą ulgę od razu.

Osoby, które spędzają wiele godzin przed komputerem lub w klimatyzowanych pomieszczeniach są dodatkowo narażone na suchość oczu czy cyfrowe zmęczenie wzroku. W tym przypadku stosowanie kropli do oczu jest niezbędnym elementem, aby zachować całodzienny komfort. Dodatkowo sumienna pielęgnacja soczewek, za pomocą specjalnych płynów przyczyni się do komfortu ich noszenia i pomoże w ich nawilżeniu. Zwłaszcza osoby, które spędzają czas przed komputerem powinny używać kropli nawilżających, niezależnie czy noszą soczewki, czy nie. 

Sztuczne łzy

A co to takiego sztuczne łzy? Są to krople, które stworzono z myślą o osobach korzystających z soczewek kontaktowych. Sztuczne łzy są bezpieczne dla naszych soczewek i oczu. Ponadto w składzie sztucznych łez znajduje się woda i delikatne substancje, które zatrzymują się na powierzchni oka, tym samym nawilżając je. Organizm sam produkuje łzy, które naturalnie nawilżają oczy. Jednak w sytuacji gdzie narażamy swoje oczy na wysuszenie przez, np. klimatyzację czy długotrwałą pracę z komputerem, warto wspomóc swoje oczy w walce z czynnikami zewnętrznymi. Potraktuj sztuczne łzy jako wspaniałego przyjaciela swoich soczewek!

*Jeśli zastosujesz sztuczne łzy przed założeniem soczewek, będzie Ci łatwiej je założyć. 

Jakie krople do oczu wybrać?

Obecnie w sklepach internetowych można znaleźć mnóstwo preparatów. Na które się zdecydować? Jednymi z lepszych kropli są EyeLove Comfort, które są z dodatkiem hialuronianu sodu do bezpośredniego stosowania na soczewki kontaktowe. Krople EyeLove przynoszą ulgę w trakcie pracy przy komputerze, zapewniając maksymalne nawilżenie oczu. Poprawiają też ostrość widzenia. Sprawdzą się także w trakcie długich podróży samolotem lub przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wyróżnia je dłuższy niż zazwyczaj okres zachowania sterylności już po otwarciu opakowania. Z kolei EyeLove Natural posiadają naturalny skład – wyciągi ziołowe z rumianku i świetlika. Mają działanie łagodzące i niwelujące niewielkie podrażnienia oczu spowodowane warunkami środowiskowymi. Natomiast krople EyeLove Aloe Drops są dla najbardziej wymagających. Przeznaczono je dla osób z wrażliwymi oczami, alergiami i cierpiącymi na suchość oka. Łagodzą one w łagodny sposób wszelkie podrażnienia. Również krople EyeLove Dry Eye Drops są szczególnie polecane osobom z zespołem suchego oka lub bardzo narażonym na czynniki zewnętrzne. Zawierają bardzo duże stężenie hialuronianu sodu co skutecznie przynosi ulgę.

Dobrymi kroplami są także Hyal-Drop Multi, które pozwolą natychmiast odświeżyć i nawilżyć oczy. Zalecane są osobom borykającym się z podrażnieniami rogówki i zmęczonymi oczami. Są przyjazne użytkownikom soczewek kontaktowych potrzebującym natychmiastowego nawilżenia – krople można bez obaw stosować bezpośrednio na soczewki.

Dobru wybór kropli do oczu znajdziesz na www.bezokularow.pl