Soczewki silikonowo-hydrożelowe i hydrożelowe

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów i parametrów soczewek kontaktowych. Różnią się nie tylko okresem noszenia, czy rodzajem, ale również m.in. tym z czego zostały wykonane. Istnieją dwa typy materiału z jakiego zostały wykonane – soczewki silikonowo-hydrożelowe lub hydrożelowe. Czym się od siebie różnią?  Śpieszymy z odpowiedzią.

Soczewki hydrożelowe

Ten typ soczewek wyróżnia się wysokim uwodnieniem, które jest odpowiedzialne za transport tlenu do oka i utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia. Soczewki hydrożelowe są bardzo miękkie i delikatne przez co są prawie niewyczuwalne na oku. Sprawia to, że noszenie soczewek nie stanowi żadnego problemu, a wręcz przyczynia się do naszego komfortu życia. Do ich plusów możemy zaliczyć także dużą biokompatybilność z tkankami oka oraz to że ich uwodnienie zazwyczaj przekracza 50% co daje naprawdę dobre nawilżenie i komfort. 

Soczewki silikonowo-hydrożelowe

Zupełnie rewolucyjnym rozwiązaniem są soczewki silikonowo-hydrożelowe, które wyróżniają się zdecydowanie większą przepuszczalnością tlenu do oka niż zwykłe soczewki hydrożelowe. Dlaczego silikon? Ten materiał wyróżnia się dużą przepuszczalnością tlenu, niezależnie od od zawartości wody w soczewce. Dzięki temu wzrasta komfort noszenia takich soczewek wraz z brakiem zmęczenia oka. Co jeszcze oferują nam innowacyjne soczewki? Na przykład krótką drzemkę w soczewkach bez obawy o podrażnienie czy przedłużony tryb noszenia takich soczewek – nawet do 30 dni. Dodatkowo obecnie na rynku jest o wiele większy wybór soczewek silikonowo-hydrożelowych niż zwykłych hydrożelowych. Spowodowane jest to tym że soczewki te są uznawane za zdrowsze niż tradycyjne.

Które będą najlepsze dla mnie ?

To wszystko zależy od użytkownika i jego wymagań. Należy pamiętać, że soczewki silikonowo-hydrożelowe są nieco sztywniejsze i nie wszystkim to może odpowiadać, jednak dzięki temu są łatwiejsze w zakładaniu i zdejmowaniu, szczególnie dla zaczynających przygodę z soczewkami. Poza tym soczewki silikonowo-hydrożelowe są uważane za zdrowsze. Jeśli nie wiesz, na które się zdecydować i które będą najlepsze dla Ciebie, udaj się do optometrysty i poproś o badanie oraz poradę. Specjalista z pewnością wytłumaczy Ci różnice i zaproponuje, któreś z soczewek.

Dla niezdecydowanych polecamy soczewki firmy EyeLove, które cechują się bardzo wysokim komfortem noszenia i atrakcyjną ceną. Z pewnością przypadną do gustu wielu osobom, także tym, którzy używają soczewek od wielu lat. W ich ofercie znajdują się zarówno soczewki hydrożelowe, jak i silikonowo-hydrożelowe. Soczewki dedykowane osobom, które cenią sobie jakość, a równocześnie szukają oszczędności. Oferta jest bogata w rodzaje i typy. Zaczynając od soczewek jednodniowych, a kończąc na miesięcznych. Soczewki EyeLove dostępne są pod markami Exclusive, Supreme, Digital, Basic, Comfort czy Deluxe. Każda z kolekcji jest dedykowana pod różne wymagania użytkowników soczewek kontaktowych.

Dodatkowo dla soczewek EyeLove dedykowano Gwarancje Satysfakcji – jeśli soczewki jednak nie będą odpowiadać, to sklep bezokularow.pl zwraca wszelkie koszty.