Soczewki AirOptix – co warto wiedzieć?

Właścicielem soczewek AirOptix jest firma Alcon, do której należą również soczewki takie jak Dailies Total 1, czy Dailies Aqua Comfort Plus. Air Optix to rodzaj soczewek miesięcznych, które służą do korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu oraz prezbiopii. Dodatkowo Air Optix ma dwa rodzaje soczewek, które miło zaskakują, czytaj dalej!

Air Optix ma bardzo bogate portfolio produktów. Znajdziemy w nim nie tylko standardowe soczewki korygujące popularne wady wzroku, ale także soczewki miesięczne całodobowe oraz kultowe soczewki kolorowe. Linia soczewek miesięcznych jest dedykowana dla osób, które używają soczewek regularnie, a nie sporadycznie. 

Soczewki AirOptix – rodzaje

AirOptix Aqua – soczewki są wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, który świetnie przepuszcza tlen do oka oraz zapewnia wysoki komfort noszenia. Głównym zadaniem tych soczewek jest zminimalizowanie objawów niedotlenienia oczu tj. zaczerwienienie, przesuszenie, dyskomfort. Dlatego przepuszczają one 5 razy więcej tlenu niż soczewki z materiału hydrożelowego. Ponadto soczewki zapewniają zdrowy wygląd oczu oraz doskonała widoczność w ciągu całego dnia. 

AirOptix HydraGlyde – soczewki zapewniające super nawilżenie oraz ochronę przed osadami. Formuła nawilżająca Moisture Matrix oraz wyjątkowa odporność na osady gwarantują wysoki komfort użytkowania soczewek przez cały miesiąc! Dodatkowo soczewki zapewniają zdrowy wygląd oczu. Również możliwość noszenia soczewek w trybie przedłużonym do 6 dni i nocy oraz znakomita ostrość wzroku. 

AirOptix Night&Day – są to soczewki przeznaczone dla wymagających osób, które potrzebują komfortu przez cały miesiąc. Zakładasz soczewki raz i ściągasz po 30 dniach! Nie trzeba się obawiać o zaburzenie zdrowia oczu. Dlaczego? Ponieważ soczewki maja dobre uwodnienie, które zapewnia nawilżenie oraz wysoka przepuszczalność tlenu, która wyeliminowuje dyskomfort.

AirOptix Colors – są to soczewki miesięczne, które nie tylko korygują wadę wzroku, ale także zmieniają kolor oczu! Wykonane są z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego, co pozwala na komfortowe użytkowanie soczewek. To świetny pomysł dla osób, które posiadają wadę wzroku, a jednocześnie chcą zmienić coś w swoim wyglądzie. Dodatkowym atutem jest to że powierzchnia soczewki jest gładka i nie przyciąga zanieczyszczeń. W ofercie dostępnych jest 9 kolorów oraz soczewki o zerowej mocy. 

AirOptix for Astigmatism i Air Optix Multifocal – seria Air Optix posiada również soczewki miesięczne przeznaczone do korekcji astygmatyzmu (soczewki toryczne) oraz soczewki do korekcji starowzroczności.

Wszystkie soczewki firmy Alcon znajdziesz między innymi w sklepie www.bezokularow.pl.