Soczewki kontaktowe, a koronawirus

Zastanawiasz się czy używanie soczewek kontaktowych w dobie wirusa COVID-19 jest bezpieczne? Obalamy nowopowstałe mity na ten temat! Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Czy noszenie soczewek podczas pandemii jest bezpieczne?

Odpowiedź brzmi TAK! Noszenie soczewek kontaktowych podczas pandemii jest całkowicie bezpieczne. Gdy wirus zaczął się rozprzestrzeniać i wiadomo było, że najczęściej przekazywany jest drogą kropelkową powstało wiele mitów. Wiele osób stwierdziło, że w tej sytuacji nosząc soczewki zwiększamy swoje ryzyko na zachorowanie. Najprościej mówiąc wielu ludzi wystraszyło się, że poprzez soczewkę może dostać się wirus, co jest nieprawdą! Przecież wokół nas istnieje wiele wirusów i bakterii i żadne nie mają możliwości przedostania się do naszego organizmu tą drogą. Dlaczego? Ponieważ nasz organizm oraz tryb wymiany i higieny soczewek na to nie pozwala.

Soczewki kontaktowe są bezpieczne

Jeśli jesteś użytkownikiem soczewek to na pewno wiesz jak ważna jest higiena. O ile przy soczewkach jednodniowych trzeba dbać tylko o higienę rąk przy zakładaniu i ściąganiu soczewek. O tyle przy soczewkach wielokrotnego użytku należy również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Mycie soczewek płynami przeznaczonymi do tego oraz przechowywanie w sterylnych pojemniczkach jest bardzo ważne. Niezależnie od panującej pogody, stylu naszego życia czy obecnego wirusa soczewki kontaktowe są bezpieczne. Należy jednak pamiętać jak zawsze o zachowaniu higieny i odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie pamiętając o myciu rąk.

Lepsze rozwiązania w czasach koronawirusa

Jeśli jednak mimo zapewnień, że soczewki są bezpiecznie obawiasz się wirusa to możesz zmienić swoje nawyki. Na przykład zamiast soczewek miesięcznych zacznij używać soczewek jednodniowych. Dzięki nim nie musisz się obawiać o prawidłową pielęgnację. Należy tylko pamiętać o czystych rękach przy zakładaniu i ściąganiu soczewek. Soczewki jednodniowe pozwolą Ci na spokojne i bez obaw noszenie soczewek. 

Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z soczewek miesięcznych to rozwiązaniem Twoich obaw może być płyn oksydacyjny. Ten płyn szczególnie zadba o dokładne oczyszczenie Twoich soczewek. By odpowiednio użyć płynu należy trzymać się instrukcji. W skrócie mówiąc należy umieścić soczewki w specjalnym koszyczku z dyskiem katalizatora, a następnie umieścić w pojemniku z płynem. Tak pozostawione soczewki na 6 godzin zostaną idealnie oczyszczone i zdezynfekowane. 

By uniknąć częstego wychodzenia z domu bez pilniejszej potrzeby zrób sobie zapas soczewek. Soczewki kontaktowe możesz kupić w większej ilości przez sklep internetowy, gdzie dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze, czas i zdrowie. 

Pamiętaj także, gdy jesteś przeziębiony lub w Twoim organizmie panuje jakaś infekcja, to zrezygnuj na parę dni z soczewek. Zastąp soczewki inną formą korekcji wzroku, np. okularami.

Podsumowanie

A więc soczewki kontaktowe to bezpieczna forma korekcji wzroku w trakcie pandemii. Należy jedynie pamiętać o prawidłowej higienie rąk i odpowiedniej pielęgnacji w przypadku soczewek wielokrotnego użytku. By wzmocnić poczucie bezpieczeństwa można zdecydować się na soczewki jednodniowe lub używać płynu oksydacyjnego zamiast zwykłego. 

Zarówno soczewki, jak i płyny do pielęgnacji znajdziesz na www.bezokularow.pl