Pojemnik na soczewki – co warto wiedzieć

Pojemnik na soczewki to nieodzowny element użytkowania soczewek kontaktowych. Służy nie tylko do przechowywania soczewek, ale również do ich dezynfekowania. Przeczytaj i zobacz jakie są rodzaje i typy pojemników.

Pojemnik na soczewki

Pojemniki na soczewki kontaktowe to konieczność przy używaniu soczewek wielokrotnego użytku. Pozwalają one na bezpiecznie przechowywanie soczewek w płynie pielęgnacyjnym. Jednak w specjalnym pojemniku może również zachodzić proces dezynfekcji. Obecnie wyróżnia się kilka typów pojemników.

Pojemnik na soczewki klasyczny

Taki pojemnik służy tylko do przechowywania soczewek. Oczywiście niezbędny będzie tutaj płyn pielęgnacyjny. Wystarczy włożyć soczewki do pojemnika i zalać je płynem. Dzięki temu soczewki nie wyschną i zachowają swoje nawilżenie. Dodatkowo te pojemniki często mają oznaczenie stron, dzięki czemu nie pomylisz soczewek. Pamiętaj, że pojemniki też mają swoją datę przydatności. Po okresie ok. 3 miesięcy należy wymienić go na nowy (a najlepiej z każdą nową parą soczewek).

Pojemnik antyseptyczny

Pojemniki antyseptyczne mają za zadanie zwalczać bakterie, które znajdują się na soczewkach. Dzięki cienkiej warstwie srebra zawartej w pojemniku masz pewność, że na Twoich soczewkach nie będzie bakterii. W ten sposób zyskujesz podwójną ochronę poprzez płyn oraz pojemnik. 

Pojemnik antyseptyczny

Pojemnik z koszyczkiem

Jest to opcja da osób, które wolą trochę inny sposób przechowywania soczewek niż w klasycznym pojemniku. Soczewki są umieszczane w specjalnym koszyczku i dopiero zanurzane w pojemniku zalanym płynem. Jest to wygodniejsza forma ponieważ ułatwia ona wyciągnięcie soczewek. 

Pojemnik z koszyczkiem z dyskiem katalizatora

Nazwa może być trochę tajemnicza, jednak nie ma w niej nic strasznego. Taki pojemnik jest przeznaczony do używania z płynem oksydacyjnym. Wewnątrz pojemnika znajduje się dysk katalizatora, który odpowiada za neutralizację płynu oksydacyjnego. W tym przypadku soczewki wkłada się na co najmniej 6 godzin do pojemnika. W tym czasie następuje 100% dezynfekcja Twoich soczewek. 

Pojemniki na wyjazdy

Tego typu pojemniki idealnie sprawdzają się w podróży, na wakacjach czy wyjazdach. Możesz do nich schować blistry z soczewkami, by były w bezpiecznym miejscu. Takie zadanie spełniają przede wszystkim pojemniki na soczewki jednodniowe. Możesz również zaopatrzyć się w kosmetyczkę podróżną na soczewki. Znajdziesz w niej wszystko co potrzebne, np. lusterko, osobny pojemnik na soczewki, buteleczki na płyny, czy pęsetę. Jest to wygodna opcja ponieważ wszystko masz w jednym miejscu!

Kosmetyczka podróżna na soczewki

Inne pojemniki na soczewki

Możesz również natrafić na pojemniki w różnych zabawnych kształtach i kolorach. Spełniają one zadanie zwykłego pojemnika klasycznego. Jednak z pewnością wywołają uśmiech przy zakładaniu i ściąganiu soczewek. Takie pojemniki możesz spotkać w kształcie, np. słonika, sowy, piłki, kwiatka, misia, żabki, świnki. Jest to miłe urozmaicenie wśród zwykłych pojemników.

Wszystkie rodzaje pojemników wraz z kosmetyczkami podróżnymi na soczewki znajdziesz na www.bezokularow.pl