Soczewki z filtrem UV – co warto wiedzieć

Większość użytkowników soczewek kontaktowych nosi soczewki codziennie, a nie okazyjnie. Dlatego bardzo ważne jest by zadbać o wzrok na co dzień i w szczególności w słoneczne dni. Z pomocą przychodzą nam soczewki z filtrem UV, który przyczyni się do ochrony Twojego wzroku. 

Co warto wiedzieć o soczewkach z filtrem UV?

Istnieje kilka istotnych kwestii dotyczących filtrów UV w soczewkach kontaktowych. Dzięki tej wiedzy będzie Ci łatwiej wybrać odpowiednie soczewki dla siebie. Co więcej dowiesz się na co zwracać uwagę przy wyborze. 

 1. Nie wszystkie soczewki posiadają filtr UV. By dowiedzieć się czy soczewki mają filtr UV to spójrz na pudełko. Tam powinna być zamieszczona informacja. Jeśli kupujesz soczewki przez Internet to wchodząc w dany produkt możesz zobaczyć wszystkie jego parametry. Dlatego wybierając soczewki zwróć uwagę, czy ten parametr jest zawarty w danych soczewkach. Jeśli nie jesteś pewny to możesz skontaktować się z działem obsługi klienta, który udzieli Ci takiej informacji. 
 2. Różne rodzaje filtrów. Tak jak w przypadku okularów przeciwsłonecznych soczewki mają różne rodzaje/kategorie filtrów. Niektóre są lepsze, niektóre gorsze, jednak żadne soczewki nie ochronią Twoich oczu w 100% przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Soczewki jednodniowe z filtrem UV 

Soczewki jednodniowe są niezwykle wygodnym rozwiązaniem jeśli nie lubisz tracić czasu na ich pielęgnację. Dlatego te soczewki świetnie sprawdzają się w podróży i na wakacjach. A jeśli wakacje to najczęściej towarzyszy nam słońce. Warto wtedy wybrać soczewki jednodniowe z filtrem UV. Poniżej znajdziesz listę 5 najlepszych soczewek z filtrem UV:

 • EyeLove Exclusive 1-Day 
 • EyeLove Supreme 1-Day (filtr klasy I, UVA 85%, UVB 96%)
 • Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe (filtr klasy I)
 • MyDay 
 • BioTrue ONEday

Soczewki miesięczne/dwutygodniowe z filtrem UV

Soczewki wielokrotnego użytku są również wygodną formą korekcji wzroku. Przez to że nosisz soczewki przez miesiąc, czy 2 tygodnie to ochrona przeciwsłoneczna też jest ważna. Dlatego filtry w takich soczewkach są trochę lepsze niż w soczewkach jednodniowych.

 • EyeLove Exclusive PRO (filtr klasy I, blokuje 90% UVA i 99% UVB)
 • EyeLove Supreme Long-Lasting 
 • Acuvue Oasys
 • Acuvue Oasys with Transitions (soczewka zmienia barwę w zależności od nasłonecznienia i aktywuje filtr)

Soczewki kontaktowe plus okulary przeciwsłoneczne

Podczas noszenia soczewek kontaktowych warto również pamiętać o okularach przeciwsłonecznych. Zwłaszcza, gdy Twoje soczewki nie posiadają filtra UV. Po za tym zakładając dobre okulary przeciwsłoneczne masz pewność, że chronisz swoje oczy w 100%. Wybierz okulary, które mają filtr UV 400 lub polaryzację. To zapewni Ci dobre widzenie w słoneczne dni. 

Soczewki z filtrami UV znajdziesz na www.bezokularow.pl