Jak zamawiać soczewki kontaktowe przez Internet?

Wydaje Ci się że trudno jest zamawiać soczewki kontaktowe przez Internet? Mylisz się! Wystarczy zagłębić się w kilka ważnych kwestii, a zamawianie soczewek zajmie Ci chwilę.

Od czego zacząć zamawianie soczewek kontaktowych przez Internet?

Po pierwsze i najważniejsze przygotuj receptę od specjalisty, który badał Twój wzrok. Wszystkie parametry, które będą Ci potrzebne są zawarte właśnie w niej. Jeśli posiadasz prostą wadę to potrzebne będą Ci soczewki sferyczne, a jeśli masz astygmatyzm to potrzebne będą soczewki toryczne. W przypadku wady wzroku jaką jest astygmatyzm to ważne będą również parametry takie jak oś i cylinder. Dzięki danym dotyczącym Twojej wady wzroku będziesz mógł swobodnie zamówić soczewki. 

Zastanów się czego oczekujesz od soczewek

Każde soczewki kontaktowe charakteryzują się innym komfortem. To wszystko zależy od parametrów, które posiadają. Najważniejszymi cechami soczewek są: tlenoprzepuszczalność, uwodnienie i materiał soczewek. Od tego będzie zależeć, czy soczewki będą bardziej nawilżone, czy może bardziej cienkie i ułatwiające zakładanie oraz ściąganie. Na przykład parametr zwany tlenoprzepuszczalność (Dk/t) odpowiada m.in. za przepuszczanie tlenu do rogówki dzięki czemu oczy lepiej oddychają, wyglądają zdrowo i lśniąco. Warto również zagłębić się w temacie materiału soczewek. Na rynku są obecnie dwa typy soczewek: hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe. Te drugie mają nowocześniejszą budowę i odpowiadają większości użytkowników. 

Tryb życia, a soczewki

Musisz także się zastanowić, które soczewki będą pasowały do Twojego trybu życia. Na tej podstawie określisz, czy wolisz soczewki jednodniowe, czy miesięczne. Soczewki jednodniowe będą najlepsze dla osób, które chcą nosić soczewki okazyjnie lub mają pracę w trudnych warunkach (pył, kurz, klimatyzacja, wielogodzinna praca przy komputerze). Te soczewki również nie wymagają pielęgnacji ponieważ zakładasz świeżą parę rano, a wieczorem po prostu je wyrzucasz. Natomiast soczewki miesięczne są dla osób świadomych higieny jaką trzeba zachować przy użytkowaniu soczewek. Są również przeznaczone dla osób, które w ciągu całej doby są aktywni, pracują na nocne zmiany i potrzebują soczewek, np. całodobowych. 

Jak najlepiej zamawiać soczewki kontaktowe przez Internet?

Wybierając soczewki warto zagłębić się w ich szczegółowe opisy w sklepie internetowym. Zawarte tam informacje odpowiadają na wszystkie pytania, czy wątpliwości. Na ich podstawie łatwiej będzie wybrać soczewki, które będą zadowalać komfortem. Gdy już wybierzesz soczewki warto spojrzeć na aktualne promocje. Dzięki nim możesz zaoszczędzić pieniądze. W sklepach oferujących soczewki możesz również znaleźć korzystne zestawy (soczewki plus płyn) i wielopaki. Jeśli to będą Twoje pierwsze soczewki i nie jesteś pewien, czy będą Ci odpowiadać to możesz zamówić zestaw próbny lub po prostu najmniejsze opakowanie. 

Możesz również przejrzeć rankingi najpopularniejszych i najzdrowszych soczewek na rynku. 

Jeżeli nie czujesz się na siłach by samemu wybrać sobie soczewki, to możesz skorzystać z Wirtualnego Gabinetu na stronie www.bezokularow.pl Dzięki szczegółowej ankiecie optometrysta dobierze Ci soczewki i wyśle darmowy zestaw do przetestowania.