Jakie krople do soczewek kontaktowych?

Codzienne korzystanie z soczewek kontaktowych to ogromna wygoda, umożliwiająca skuteczną korektę wzroku. Jednak musisz zadbać o wysoki poziom nawilżenia oczu, żeby cały czas cieszyć się maksymalnym komfortem. Dzięki temu Twoje oczy pozostaną świeże, a soczewki staną się niezwykle miękkie, co znacznie ułatwi ich zakładanie i ściąganie. To wszystko osiągniesz, gdy wybierzesz odpowiednie krople do soczewek kontaktowych.

krople do soczewek kontaktowych

Jak dbać o oczy nosząc soczewki kontaktowe?

Regularne noszenie soczewek kontaktowych może powodować zaburzenie wydzielania łez, dlatego tak ważne jest stosowanie kropli nawilżających, czyli tzw. sztucznych łez. Tego typu preparaty mają skład zbliżony do naturalnego pH filmu łzowego, dzięki czemu skutecznie je zastępują. Z takimi nowoczesnymi i dobrze dopasowanymi kroplami do oczu, noszenie soczewek jest jeszcze przyjemniejsze. W końcu ułatwiają ich zakładanie – jest to możliwe dzięki nawilżeniu ich powierzchni, co sprawia, że aplikacja soczewek jest szybka, sprawna i całkowicie bezproblemowa. 

Tak naprawdę krople do oczu o nawilżającym działaniu może stosować każdy, kto spędza dużo czasu przed komputerem, ma wysuszone oczy oraz przebywa w klimatyzowanym bądź ogrzewanym pomieszczeniu. Przywrócenie odpowiedniego składu filmu łzowego oraz nawilżenie oczu umożliwi ograniczenie przykrych dolegliwości typu zaczerwienienie, szczypanie, nadmierne łzawienie czy nawet ból oczu.

Krople do soczewek – jakie wybrać?

Do wyboru masz wiele ciekawych kropli do oczu, które są idealne dla osób noszących soczewki kontaktowe. Bez problemu znajdziesz odpowiedni preparat w specjalistycznym sklepie internetowym jakim jest, np. bezokularow.pl. Poznaj najpopularniejsze produkty!

Avizor Cleaning Drops

Avizor Cleaning Drops to bardzo wygodne krople ponieważ w ogóle nie musisz ściągać soczewek, aby je zaaplikować. Poza tym preparat wykazuje działanie nawilżające i czyszczące. Szczególnie warto wybierać te krople do soczewek z tendencją do tworzenia osadu.

EyeLove ALOE Drops

Kolejne krople do oczu wyróżniają się naturalnym składem, który wykazuje działanie nawilżające, przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwbakteryjne. Preparat EyeLove ALOE Drops ma w składzie kwas hialuronowy, rumianek oraz aloes, dlatego to dobra opcja dla osób, często cierpiących na suchość oczu. Doskonale radzi sobie również z podrażnieniami i zaczerwienieniem oczu. Bez obaw możesz ich używać podczas noszenia soczewek kontaktowych.

EyeLove Aloe Drops krople do soczewek
Krople do oczu EyeLove Aloe Drops

Hyal-Drop Multi

Krople do oczu Hyal-Drop Multi nie zawierają konserwantów i dobrze nawilżają oraz zwilżają miękkie, czy twarde soczewki. Można je stosować bezpośrednio na szkła kontaktowe. Najważniejszym składnikiem jest kwas hialuronowy.

Hylo Gel

Hylo Gel to przykład żelu o silnym działaniu nawilżającym. W składzie nie ma konserwantów, tylko hialuronian sodu oraz sorbitol. Ten preparat może być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych, ale najlepiej, jeśli go zaaplikujesz 30 min przed założeniem soczewek. Ma to związek z treściwą i nieco lepką konsystencją substancji.

EyeLove Dry Eye Drops

Te krople do oczu są przeznaczone w szczególności dla osób, które cierpią na suchość oczu. W zdecydowany sposób nawilżają oko i dają natychmiastową ulgę. Dzieje się to za sprawą aż 0,4% zawartości hialuronianu sodu.

Nowoczesne i bezpieczne krople do soczewek

Na rynku znajdziesz krople do soczewek w różnych opakowaniach. Poszczególne modele są naprawdę łatwe w użyciu, a zarazem w pełni bezpieczne – po prostu dobrze chronią przed przedostaniem się zabrudzeń do preparatu. Szczególnie popularne są następujące rodzaje buteleczek:

  • ampułki – to jednorazowe pojemniki, które zapewniają najwyższy poziom higieny. To ciekawe rozwiązanie na wakacje bądź dla osób, które sporadycznie potrzebują dodatkowego nawilżenia;
  • system abak – tego typu buteleczki posiadają kilkaset mikrofiltrów, a każdy z nich ma kształt dopasowany do wielkości bakterii, dzięki temu drobnoustroje nie przedostaną się do wnętrza opakowania i nie zainfekują kropli, dodatkowo preparat uwalnia odpowiednią ilość preparatu;
  • system comod – tego typu opakowanie działa jak pompa, a dzięki temu nie zaciąga powietrza z zewnątrz podczas aplikacji preparatu, co skutecznie chroni przed zainfekowaniem kropli, często stosowane są również posrebrzane elementy, ponieważ srebro wykazuje działanie bakteriobójcze.

Jaki skład mają nawilżające krople do soczewek?

Sztuczne łzy zazwyczaj składem są maksymalnie zbliżone do naturalnego pH filmu łzowego, a tym samym naprawdę skutecznie nawilżają oczy i są w pełni bezpieczne dla soczewek kontaktowych. Właśnie z tego powodu w swoim składzie mają wodę i delikatne substancje, które mają za zadanie utrzymanie jej na powierzchni oczu. Bardzo często stosowanym składnikiem jest kwas hialuronowy oraz poliakrylowy. To w pełni przyjazne dla oczu substancje, wykazujące działanie nawilżające, a do tego nie prowadzą do podrażnień.

Większość sztucznych łez nie ma konserwantów, dlatego są odpowiednie dla osób, które noszą soczewki kontaktowe. Jednak niektóre preparaty mają takie substancje, co wydłuża ich termin ważności oraz zabezpiecza preparat przed rozwojem grzybów i bakterii. W takim przypadku nie należy ich stosować na soczewki, ponieważ może to spowodować uszkodzenie ich delikatnej powierzchni. Po prostu stosuj się do zaleceń producenta, aplikuj krople lub żel kilka godzin bądź kilkanaście minut przed założeniem soczewek czy też wybierz wersję bez konserwantów.

Jak prawidłowo aplikować krople nawilżające do oczu?

Soczewki wymagają odpowiedniego traktowania – tak samo, jak oczy, dlatego tak ważne jest to, abyś stosował się do zaleceń producenta, który dokładnie wskaże Ci, jak należy aplikować poszczególne krople do soczewek. Zwróć również uwagę na kilka uniwersalnych zasad, dzięki którym z pewnością szybko i sprawnie zakroplisz oczy. Przede wszystkim zadbaj o to, żeby końcówka kroplomierza nie dotykała brzegów powiek i powierzchni soczewek. To naprawdę istotna zasada, bo pozwoli Ci uniknąć ewentualnego zainfekowania preparatu. Poza tym nie pożyczaj i nie korzystaj z cudzych kropli do oczu. Koniecznie pilnuj też terminu ważności, a po użyciu szczelnie zamknij butelkę. W ten sposób ograniczysz dostęp kurzu, czy innych drobnoustrojów. Istotne znaczenie ma również przechowywanie substancji w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim chroń butelkę i jej zawartość przed promieniami UV i zbyt wysoką temperaturą. Sprawdź, jakie jeszcze zalecenia ma producent, stosuj się do nich, a z pewnością będziesz cieszyć się zdrowymi oraz nawilżonymi oczami i soczewkami.