Ranking – najzdrowsze soczewki kontaktowe

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe to wiesz, jak ważnym aspektem jest ich materiał, z którego zostały wykonane, uwodnienie, czy tlenoprzepuszczalność. Te cechy i kilka innych składają się na jakość soczewki i komfort jej użytkowania. Im lepiej jest wykonana soczewka, tym jest zdrowsza dla naszych oczu. Poznaj wszystkie cechy i ranking, by dobrać najzdrowsze soczewki dla siebie.

Cechy dobrej soczewki

Biorąc pod uwagę kilka zależności możemy łatwo wyłonić najzdrowsze soczewki kontaktowe. Wystarczy zwracać uwagę na takie cechy jak:

  • Materiał – najlepszy, który zapewnia wysoki komfort to materiał silikonowo-hydrożelowy. W przeciągu kilku lat powstały aż 3 generacje tego materiału. Oczywiście 3 generacja, najnowsza aktualnie jest uznawana za najzdrowszą. Materiał silikonowo-hydrożelowy trzeciej generacji jest najbardziej tlenoprzepuszczalny i jednocześnie mocno nawilżony. 
  • Moduł Younga – ta cecha ignorowana przez wielu użytkowników jest niezwykle ważna. Im niższy jest moduł Younga, tym soczewka jest bardziej miękka i elastyczna oraz lepiej dopasowuje się do kształtu oka. Co za tym idzie zakładanie i ściąganie jej to pestka!
  • Tlenoprzepuszczalność – to zależność, która mówi, że im wyższy poziom tlenoprzepuszczalności, tym soczewka jest zdrowsza i bezpieczniejsza. Dzieje się tak ponieważ więcej tlenu docierającego do naszego oka przez soczewkę chroni nas przed infekcjami i podrażnieniami. 
  • Kąt zwilżania – im niższy kąt zwilżania, tym lepsza odporność na zaczerwienienia i podrażnienia.
  • Uwodnienie – jeśli sięgasz po soczewki najwyższej generacji z materiału silikonowo-hydrożelowego to poziom uwodnienia nie jest bardzo istotny. Jest tak ponieważ ten materiał świetnie przepuszcza tlen, przez co poprawia komfort noszenia bez konieczności dużego uwodnienia. W przypadku soczewek hydrożelowych to procent uwodnienia charakteryzował poziom nawilżenia. 
  • Opinie użytkowników – czytanie opinii innych użytkowników soczewek na różnych forach, czy bezpośrednio w sklepach internetowych może zdecydowanie pomóc przy wyborze soczewek. Być może wskażą oni cechy soczewki, których producent nie podał.

Ranking 5 najzdrowszych soczewek kontaktowych

Już dziś poznaj najzdrowsze soczewki kontaktowe na rynku. W rankingu po uwagę wzięte zostały parametry oraz opinie użytkowników.

  1. EyeLove Exslusive PRO – miesięczne soczewki wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego 3 generacji. Posiadają wysoką tlenoprzepuszczalność na poziomie 110 Dk/t, uwodnienie 55% oraz niski moduł Younga. Dodatkowo zawierają filtr UV i asferyczną budowę. Wszystko przemawia za tym że są to jedne z najzdrowszych soczewek na rynku.

2. Biofinity – soczewki miesięczne całodobowe, które wykonane zostały z materiału silikonowo-hydrożelowego trzeciej generacji i charakteryzują się wysoką transmisją tlenu – 160 Dk/t. Soczewki Biofinity są odporne na gromadzenie się osadów i zapewniają naturalne oraz trwałe nawilżenie. Z wyjątkowych cech można wyróżnić materiał Aquaform, uwodnienie na poziomie 46% oraz wysoką elastyczność.

3. Myday – soczewki jednodniowe, które posiadają najniższy moduł Younga wśród wszystkich soczewek jednodniowych silikonowo-hydrożelowych. Co więcej, te soczewki składają się w ponad połowie z wody! Dlatego noszenie ich zapewnia naprawdę świetne nawilżenie oczu przez cały dzień.

4. EyeLove Supreme Long-Lasting – miesięczne soczewki kontaktowe, które mogą pochwalić się najwyższą tlenoprzepuszczalnością na rynku – 187 Dk/t! By zapewnić uzytwkonikowi wysoki komfort soczewki są wykonane z materiału 3 generacji i posiadają filtr UV. Dla zwiększenia wygody użytkownika zastosowano moduł Younga o wartości 0,6, a więc zakładanie i ściąganie tych elastycznych soczewek jest naprawdę łatwe. 

5. Acuvue Oasys 1-Day – czyli soczewki jednodniowe, które zawierają tlenoprzepuszczalność na poziomie aż 129 Dk/t. Dodatkowo posiadają filtr UV, który dobrze chroni nasze oczy na co dzień przed promieniowaniem słonecznym. Materiał wykonania to materiał silkonowo-hydrożelowy 2 generacji. 

Jeśli jednak wolisz tradycyjne soczewki hydrożelowe, ale wciąż wymagasz od nich komfortu to wypróbuj:

EyeLove Comfort 1-Day – są to soczewki jednodniowe zapewniające wysokie uwodnienie – 55%. Dzięki łatwości ich zakładania oraz ściągania i niskiej cenie prawdopodobnie staną się Twoim ulubieńcem wśród soczewek jednodniowych.

Wszystkie najzdrowsze soczewki kontaktowe oraz wiele innych znajdziesz na www.bezokularow.pl