Soczewki na wakacje – jakie wybrać?

Wakacje to aktywny czas, który potrafi być bardzo aktywny, obfitujący w liczne zajęcia na świeżym powietrzu, kąpiele nad jeziorem i w morzu, piesze wycieczki, czy sporty ekstremalne. Czy soczewki w tym czasie są dobrym pomysłem? By nasz urlop był udany, musimy zadbać o kilka najważniejszych rzeczy.

Jakie soczewki będą najlepsze?

Zdecydowanym faworytem wielu użytkowników soczewek są soczewki jednodniowe. Na czym polega ich świetność w tym czasie? Przede wszystkim soczewki jednodniowe nie potrzebują płynów do pielęgnacji, akcesoriów itd. Po prostu zakładasz rano, a wieczorem ściągasz i wyrzucasz. To wszystko! Możesz cieszyć się urlopem i nie musisz martwić się zabranym miejscem w walizce, czy spędzaniem każdego wieczoru na pielęgnacji soczewek. Podczas wakacji narażeni jesteśmy na promieniowane słoneczne, wiatr, klimatyzację itp. Dlatego w tym przypadku wymienianie soczewek codziennie na nowe znacznie zniweluje dyskomfort suchych i zmęczonych oczu spowodowany wakacyjnymi czynnikami. 

Co warto zabrać na wakacje, kiedy nosisz soczewki kontaktowe?

Jeśli jednak zdecydujesz się na soczewki wielokrotnego użytku nie zapomnij zabrać ze sobą kilku ważnych rzeczy:

  1. Żel antybakteryjny – przed założeniem i ściągnięciem soczewek koniecznie zadbaj o higienę rąk. Podczas wakacji dotykamy wielu rzeczy: piasek, woda, kremy do opalania itd. Lepiej pozbyć się wszelkich bakterii zanim dotkniemy oka. 
  2. Płyn do pielęgnacji soczewek – konieczny przy soczewkach wielokrotnego użytku. Płyn dokładnie oczyszcza, dezynfekuje i nawilża soczewki, a to staje się szczególnie ważne, gdy narażamy nasze oczy na silne czynniki zewnętrzne. Jeśli nie chcesz zabierać ze sobą całej butelki płynu to kup płyn o pojemności 100ml lub zestaw podróżny, gdzie znajdziesz płyn w wygodnych ampułkach. 
  3. Pojemnik na soczewki – użytkownicy soczewek wielokrotnego użytku wiedzą, że bez pojemniczka nie da się zdezynfekować soczewek. Po za tym wkładasz do niego soczewki na czas snu, czy drzemki, ale również możesz w nim zabrać zapasowe soczewki na wszelki wypadek. 
  4. Krople nawilżające – dajmy naszym oczom trochę nawilżenia w te wymagające dni. Odpowiednie nawilżenie podczas podróży w klimatyzowanym aucie, czy podczas opalania się jest bardzo ważne by zapobiec nieprzyjemnemu dyskomfortowi w oku. 
  5. Kosmetyczka z lusterkiem – nie jest to rzecz konieczna, jednak pamiętaj, że nie wszędzie są lustra, a czasem będziesz musiała zmienić soczewki w trudnych warunkach, np. namiocie. 

Soczewki na wakacje – zalety

Pamiętaj, że noszenie soczewek podczas wakacji może być znacznie wygodniejsze niż okulary korekcyjne:

  • nie martwisz się zaparowanymi szkłami
  • możesz ubrać okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV jakie tylko chcesz, nie potrzebujesz tych z korekcją,
  • w soczewkach możesz pływać, pod warunkiem, że są to soczewki jednodniowe i wyrzucisz je zaraz po kąpieli,
  • masz pełną swobodę podczas aktywności fizycznych,
  • przy soczewkach jednodniowych nie musisz się martwić o płyny, czy akcesoria,
  • podczas spacerów nie opalisz sobie okularów na twarzy 😊

Jeśli odpowiednio się przygotujesz i pomyślisz na przód to może się okazać, że soczewki będą Twoim najlepszym przyjacielem podczas wakacji i urlopu! Zaopatrz się we wszystkie niezbędne rzeczy na bezokularow.pl