Jakie soczewki kontaktowe są najwygodniejsze na lato?

Wakacje, słońce, upał, liczne zabawy, kąpiele, wędrówki, letnie szaleństwa .. a co wtedy z naszym wzrokiem? Jakie soczewki kontaktowe wybrać na lato by czuć się bezpiecznie, a przy tym chronić odpowiednio nasz wzrok?

Ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym

Jeśli planujesz spędzić dużo czasu opalając się na plaży lub jeżdżąc na rowerze i spacerując, to zadbaj o to by Twoje oczy były chronione przed promieniami słonecznymi. Oprócz okularów przeciwsłonecznych możesz zdecydować się na soczewki kontaktowe wzbogacone o filtr UV. Do takiej grupy soczewek zaliczają się niektóre produkty takich firm jak: Acuvue, EyeLove, Clariti czy MyDay. Jednak należy pamiętać, że soczewka nie pokrywa całego oka dlatego należy je traktować jako dodatkową ochronę przy okularach przeciwsłonecznych. Nasze oczy są narażone na promieniowanie każdego dnia, dlatego warto chronić wzrok przed szkodliwymi promieniami UV.

Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na okulary przeciwsłoneczne ze szkłami z Twoją wadą lepiej kup soczewki jednodniowe, a okulary przeciwsłoneczne ubierz jakie chcesz!

Ważne jest by pamiętać o tym że z reguły nie wolno pływać w soczewkach kontaktowych w morzu, jeziorze, czy basenie. W ten sposób można narazić oczy na infekcję. By tego uniknąć lepiej ściągnąć soczewki lub nałożyć gogle pływackie by chronić oko przed drobnoustrojami albo po kąpieli od razu wyrzucić tę parę soczewek.

Soczewki jednodniowe czy miesięczne?

Jeśli na co dzień prowadzisz spokojny tryb życia, a na wakacjach zamierzasz szaleć to polecamy Ci soczewki jednodniowe. Będą zdecydowanie najlepszym wyborem na urlopie. Jazda na rowerze, sporty ekstremalne i wodne, suche powietrze… to wszystko może sprawić dyskomfort w oku. Dlatego najlepiej jest po całym dniu ściągnąć soczewki i je wyrzucić, a kolejnego dnia założyć nowe. Soczewki jednodniowe to miły odpoczynek od tradycyjnych okularów. Po za tym soczewki jednodniowe nie wymagają od nas wielu akcesoriów i dodatkowych płynów – oznacza to więcej miejsca w walizce! Co więcej, nie tracimy cennego czasu na wakacjach na pielęgnację soczewek. Jeśli wybierzesz soczewki z filtrem UV możesz do nich zakładać jakiekolwiek okulary słoneczne. Oznacza to że możesz bawić się wakacyjnymi stylizacjami! 

By w upalne i suche dni zapewnić sobie jeszcze większy komfort zaopatrz się w krople nawilżające do oczu. Z pewnością pomogą Ci wytrwać w specyficznych warunkach. Pamiętaj, że suche powietrze, piasek, czy wiatr mogą sprawić Ci dyskomfort w oku.

Soczewki na lato – zalety

Dlaczego warto wybrać soczewki kontaktowe na wakacje zamiast zwykłych okularów? Plusów soczewek kontaktowych jest dużo, a najważniejszymi podczas wakacji to:

  • masz pełną swobodę podczas aktywności
  • zapomnij o zaparowanych szkłach
  • świetnie chronią oko wraz z okularami przeciwsłonecznymi przed promieniowaniem UV
  • przy soczewkach jednodniowych nie musisz się martwić o dodatkowe akcesoria i płyny

Z soczewkami kontaktowymi możesz śmiało zaczynać wymarzony urlop! Zaopatrz się w soczewki w bezokularow.pl