Soczewki całodobowe – które wybrać?

Zastanawiasz się które soczewki nosić – jednodniowe, czy miesięczne? A może chcesz spróbować czegoś nowego? Poznaj soczewki całodobowe oraz ich wady i zalety. Dowiedz się również jak należy je użytkować.

Soczewki całodobowe – zalety i wady

Być może słyszałeś już o tym typie soczewek. Jak sama nazwa wskazuje, są to soczewki przeznaczone do ciągłego noszenia przez dzień i noc. Oczywiście tego typu soczewki zazwyczaj nosi się w trybie miesięcznym. Jednak należy stosować się do zaleceń producentów. Najczęściej soczewkę trzeba ściągnąć po tygodniu ciągłego noszenia, by ją przemyć i zdezynfekować. Niezastąpioną zaletą soczewek całodobowych jest ich wygoda noszenia. Nie musisz już codziennie zakładać i ściągać soczewek. Nie musisz także codziennie ich pielęgnować. Jednak należy pamiętać, że mogą je nosić osoby, które nie mają problemu z częstym uczuciem suchości w oczach oraz dbają, by ich oczy były nawilżone. Soczewki całodobowe są również świetnym rozwiązaniem dla osób, które przyzwyczajone są do codziennego zakładania i ściągania soczewek, ale lubią np. uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia. Te soczewki pozwalają właśnie na tego typu wyjątki. Co więcej soczewki te są nieco lepiej uwodnione niż zwykłe soczewki miesięczne oraz mają wyższą tlenoprzepuszczalność. 

Marki soczewek całodobowych

Szukając soczewek całodobowych z pewnością natkniesz się na kilka najpopularniejszych marek. Producenci tych soczewek zazwyczaj są dobrze rozpoznawani i cenieni przez użytkowników soczewek:

  • Biofinity – są to soczewki wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, który świetnie współpracuje z naszymi oczami. Co więcej soczewki Biofinity łączą ze sobą wysoki poziom wody, dużą tlenoprzepuszczalność oraz nawilżoną powierzchnię soczewki. 
  • EyeLove Digital – soczewki o bardzo dużej przepuszczalności tlenu oraz dobrym uwodnieniu. Oferują nie tylko całodobowy komfort, ale również ochronę podczas pracy z komputerem. Te soczewki są szczególnie dla osób, które spędzają dużo czasu przed ekranem komputera, np. w pracy. 
  • Air Optix Night&Day – te soczewki zapewniają pełną ostrość widzenia podczas całego okresu ich noszenia. Posiadają bardzo wysoką przepuszczalność tlenu dzięki czemu Twoje oczy będą wyglądać zdrowo. 

O czym warto pamiętać wybierając soczewki całodobowe?

Niezależnie, które soczewki całodobowe wybierzesz pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu. Miej zawsze pod ręką krople nawilżające, które zniwelują uczucie ewentualnej suchości. Dla własnego komfortu możesz również stosować krople przed snem i po. Również mając na uwadze zdrowie swoich oczu stosuj się do zaleceń producenta. Jeśli wymagane jest by ściągnąć soczewki kilka razy w miesiącu, by je przemyć to staraj się o tym nie zapomnieć. Przemycie soczewek oraz pozostawienie ich w płynie na parę godzin pozwoli na dodatkowe nawilżenie i odświeżenie. Soczewki całodobowe znajdziesz na www.bezokularow.pl