Czarne soczewki kontaktowe

Haloween’owa impreza, a może odmiana codziennego wyglądu? Soczewki kolorowe to zawsze świetny pomysł, by zaskoczyć siebie i bliskich. To również sposób na szybką i znaczącą zmianę wizerunku. Być może przypadną Ci do gustu czarne soczewki. Sprawdź czym się różnią i na co zwracać uwagę.

Kolorowe soczewki – co warto wiedzieć

Pragniesz zmiany wizerunku? Soczewki kolorowe to jeden z lepszych sposobów. Szybka zmiana koloru oczu potrafi odmienić wygląd całej twarzy! Jednak decydując się na kolorowe soczewki warto wiedzieć o kilku kwestiach. Przede wszystkim warto zagłębić się w temat materiału z jakiego została stworzona soczewka. Od tego będzie zależeć, czy będziesz czuć się komfortowo w soczewkach i czy nie podrażnią one oczu. Zwróć również uwagę na uwodnienie soczewki, które odpowiada w dużej mierze za nawilżenie soczewki. Ważnym parametrem jest również tlenoprzepuszczalność – im wyższa tym więcej tlenu dociera do rogówki. To w kwestii parametrów, a w kwestii kosmetycznej zwróć uwagę na tony soczewki kolorowej. Soczewka jednotonowa jedynie podkreśli kolor oczu. Natomiast soczewki o dwóch i trzech tonach zapewnią Ci pełne krycie i naturalny wygląd. Zastanów się również jak często będziesz nosić takie soczewki. Jeśli chcesz co jakiś czas zaszaleć, to wybierz soczewki jednodniowe. Jednak, gdy chcesz cieszyć się nowym kolorem oczu każdego dnia, to najlepszym wyborem będą soczewki miesięczne. 

Czarne soczewki – rodzaje

W zależności od pożądanego efektu możesz wybierać soczewki wśród różnych wariantów. Na przykład, są soczewki, które tylko przyciemnią Twój naturalny kolor oczu, a są takie, które całkiem go pokryją. Możesz również spotkać się z soczewkami, które mają bardzo delikatne zabarwienie, a obwódka jest ciemna. Dzięki takim soczewkom optycznie powiększysz swoje oczy. Istnieją również tzw. soczewki sclera, które mają zazwyczaj średnicę 22mm i pokrywają praktycznie całą przednią część gałki ocznej. To od Ciebie zależy, który wariant wybierzesz. Czarne soczewki zazwyczaj występują w wariancie o mocy 0,00, czyli nie musisz mieć wady wzroku, by je nosić. Trochę rzadziej występują w wariantach z korekcją. 

Jakie czarne soczewki wybrać?

W sklepach internetowych możesz znaleźć wiele marek oferujących kolorowe soczewki. Jednak nie wszystkie marki posiadają w swoim asortymencie soczewki w kolorze czarnym. Dlatego, że jest to dość specyficzny kolor to wybór nie jest ogromny, ale można wyłonić kilka najpopularniejszych soczewek:

  • EyeLove Colors – kolor Black przy jasnych oczach bardzo ładnie i naturalnie przyciemni tęczówkę, a przy ciemnych oczach bardzo ją podkreśli. Przez to, że soczewki mają trochę większą średnicę niż zwykłe soczewki to możesz się spodziewać dyskretnego optycznego powiększenia oczu. 
  • EyeLove Crazy – kolor Black Out w pełni pokryje Twój naturalny kolor oczu. Są to soczewki wykonane z myślą o imprezie Haloween’owej lub rożnych charakteryzacjach, gdzie potrzebny jest mocny efekt. 
  • FreshLook Illuminate Black – te soczewki są przeznaczone szczególnie dla osób, które pragną efektu powiększenia oczu. Zastosowano w nich zabarwienie jedynie pierścienia soczewki, a nie jej całości. Dzięki temu obwód Twojej tęczówki powiększy się i optycznie powiększysz oczy. 

O czy jeszcze warto pamiętać? 

Tak jak przy normalnych soczewkach trzeba dbać o higienę i ich pielęgnacje tak samo trzeba to robić przy soczewkach kolorowych. Zwłaszcza, gdy wybierzesz soczewki miesięczne. Dlatego kupując kolorowe soczewki nie zapomnij o płynie pielęgnacyjnym i pojemniku. Jest to bardzo ważne, by po każdym ściągnięciu soczewek z oczu odpowiednio je wyczyścić i umieścić w pojemniku z płynem. Dzięki temu unikniesz, np. uczucia suchości i pozbędziesz się zanieczyszczeń. Czarne soczewki kontaktowe oraz wiele więcej kolorowych soczewek znajdziesz na www.bezokularow.pl