Ile kosztują soczewki kontaktowe – ceny różnych rodzajów soczewek

Chcesz zacząć nosić soczewki, ale najpierw wolisz wiedzieć z jakimi kosztami musisz się liczyć? Przede wszystkim musisz zrozumieć, że na cenę soczewek kontaktowych ma wpływ wiele czynników. Dlatego zapoznaj się z artykułem oraz dowiedz się ile kosztują poszczególne rodzaje soczewek. 

ile kosztuja soczewki kontaktowe

Ile kosztują soczewki – co determinuje cenę

Ile tak naprawdę kosztują soczewki? To bardzo dobre pytanie! Otóż cena soczewek kontaktowych jest uzależniona od kilku czynników. Należy do nich:

  • marka i producent soczewek – jak prawie na każdym rynku, tak również w ofercie soczewek są bardziej i mniej rozpoznawalne marki. Zazwyczaj producenci, którzy są już od wielu lat na rynku mają w swoim portfolio najpopularniejsze soczewki.
  • jakość i materiał – im lepsza jakość soczewki (jej parametry i nowoczesny materiał) tym soczewka jest droższa w produkcji, ale również w sklepach. 
  • wielkość opakowania – jest spora różnica między opakowaniem z trzydziestoma sztukami soczewek, a takim, gdzie jest ich 180.
  • rodzaj soczewki – nie od dziś wiadomo, że istnieje spora różnica w cenie między soczewkami jednorazowego użytku, a tymi wielokrotnego użytku.

Jak widzisz cena soczewek kontaktowych zależy od czterech głównych czynników. To właśnie one składają się na ostateczną cenę soczewki. Dlatego kupując soczewki warto brać pod uwagę każde z nich. 

Koszt soczewek jednodniowych

Decydując się na noszenie soczewek jednodniowych wybierasz komfort. Ich największą zaletą jest to, że nie trzeba przejmować się ich pielęgnacją. Po całym dniu noszenia po prostu je wyrzucasz. Dlatego soczewki jednodniowe to dobra opcja dla osób, które noszą soczewki zamiennie z okularami, są alergikami, uprawiają sport lub po prostu cenią sobie wygodę. 

Cena soczewek jednodniowych może się wahać w zależności od wielkości opakowania. Standardowe opakowanie ma 30 sztuk soczewek (15 dni noszenia). Za jedno takie opakowanie trzeba liczyć od 50 do 100 złotych. Co do zasady im większe opakowanie kupujemy tym cena jest korzystniejsza. Dlatego jeśli planujesz być stałym użytkownikiem soczewek jednodniowych warto abyś przeliczał sobie większe opakowania (np. takie po 180 sztuk) na mniejsze. Tym sposobem zobaczysz co aktualnie Ci się bardziej opłaca. 

soczewki kontaktowe cena

Cena soczewek miesięcznych

Soczewki miesięczne to jedna z najbardziej popularnych form korekcji wzroku. Są to soczewki wielokrotnego użytku i tak jak w ich nazwie służą do noszenia przez miesiąc. Jednak trzeba pamiętać, że tego typu soczewki ściągamy na noc! W tym czasie wypielęgnowane soczewki leżą w pojemniku zalane specjalnym płynem. Robi się to po to, by pozbyć się z powierzchni soczewki zabrudzeń i bakterii, ale także, by każdego dnia zakładać czyste i świeże soczewki. 

Koszt soczewek miesięcznych zależy szczególnie od ich materiału i parametrów. Im nowocześniejszy materiał oraz lepsze parametry, tym soczewka może być droższa. W tym przypadku znaczenie ma również opakowanie – zazwyczaj 3 lub 6 sztukowe. Za podstawowe 3 sztukowe opakowanie soczewek miesięcznych należy zapłacić od 30 do 100 złotych. 

Warto pamiętać, że do kosztu soczewek miesięcznych trzeba doliczyć koszt płynu pielęgnacyjnego oraz pojemnika do ich przechowywania. Ceny płynów zależą również od pojemności i możesz je kupić już za ok. 15 złotych. 

Koszt soczewek całodobowych

Soczewki całodobowe zyskują coraz większą popularność ze względu na korzyści jakie oferują. Przede wszystkim tego typu soczewek nie ściąga się na noc. Nosi się je przez cały miesiąc, dzień i noc. To idealna opcja dla osób, które potrzebują korekcji wzroku o różnych porach, mają problem z zakładaniem i ściąganiem soczewek lub po prostu nie przeszkadza im spanie w soczewkach. 

Ceny soczewek całodobowych wahają się od 50 do 150 złotych. Tu również są różne wielkości opakowań. Choć soczewek całodobowych nie trzeba ściągać przez miesiąc to zaleca się ściągnięcie ich choć raz na tydzień, by przemyć je płynem. W tej sytuacji wystarczy Ci płyn o pojemności 100 ml, który kupisz już za ok. 15 złotych.

Ile kosztują dwutygodniowe soczewki kontaktowe 

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe to dobra alternatywa dla osób, które preferują zdrowy tryb wymiany soczewek. Tego typu soczewki nosi się przez okres dwóch tygodni i ściąga się je na noc. Jednak niektóre z nich można nosić przez okres tygodnia bez ściągania – po tym czasie należy je wyrzucić. 

Soczewki dwutygodniowe są zazwyczaj pakowane po 3 lub 6 sztuk. Cena takich opakowań waha się od 25 do 75 złotych. W zależności w jaki sposób będziesz je nosić być może nastąpi konieczność dokupienia płynu pielęgnacyjnego do higieny soczewek oraz pojemnika. 

Jak tanio kupować soczewki – wskazówki

Chcesz nosić soczewki, ale koszt niektórych trochę Cię przerasta? Pamiętaj, że soczewki kontaktowe to najwygodniejsza forma korekcji wzroku. Jeśli jednak chcesz wiedzieć jak zaoszczędzić na kupnie soczewek to stosuj kilka wskazówek:

  • kupuj przez internet, a nie stacjonarnie – soczewki w internecie są dużo tańsze, a po za tym możesz korzystać z wielu promocji i wielopaków,
  • sprawdź, czy dany sklep ma swoją markę własną soczewek – marki własne często są tej samej jakości co te popularne, a kosztują mniej,
  • kupuj w wielopakach – często sklepy oferują zestawy soczewek wraz z płynem lub zestawy z kilkoma opakowaniami soczewek, które wychodzą korzystnie cenowo, a Ty robisz sobie zapas na dłuższy czas.

Sklepem, który posiada duży wybór soczewek w atrakcyjnych cenach jest na przykład bezokularow.pl.