Okulary przeciwsłoneczne do soczewek kontaktowych

Gdy nadchodzi lato ważną kwestią staje się odpowiednia ochrona oczu. Podczas letnich spacerów czy wyjazdów warto mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Użytkownicy soczewek kontaktowych również potrzebują tej ochrony. Dowiedz się jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do soczewek kontaktowych.

Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

Przede wszystkim pamiętajmy o głównym celu okularów przeciwsłonecznych – ochronie, a na drugim miejscu stawiajmy design. Okulary mają nam zapewnić stuprocentową ochronę podczas słonecznych dni i nie tylko. Promieniowanie słoneczne ma również szkodliwe działanie, które może psuć nasz wzrok lub przyczynić się do rozwijania jego chorób. Dlatego wybierając okulary przeciwsłoneczne zwróć uwagę na kilka rzeczy:

  • filtr UV – skutecznie chroni nasz wzrok pod warunkiem, że wybierzemy jego odpowiednią moc. Najlepszym rozwiązaniem niezależnie od warunków atmosferycznych jest filtr UV 400. Oznaczenia filtra szukaj na zausznikach okularów.
  • kategoria filtra – to zazwyczaj liczba od 0 do 4. Gdzie 0 oznacza najmniejszą ochronę, a 4 najwyższą. Obecnie biorąc pod uwagę nasz warunki atmosferyczne najlepszą kategorią będzie 3 albo 4
  • polaryzacja – ma za zadanie odbijać wszelkie błyski i refleksy światła. Dzięki temu słońce już tak mocno nas nie razi, a widziane kolory stają się bardziej nasycone. Okulary z polaryzacją szczególnie przydadzą się podczas kierowania samochodem.
  • wielkość szkieł – jeśli chcesz mieć pewność, że okulary na pewno Cię chronią to wybierz te z większymi szkłami. Wtedy cała okolica oczu będzie chroniona. 
  • miejsce kupna – okulary przeciwsłoneczne kupuj tylko w optyku lub w sklepach internetowych z okularami. Tam znajdziesz szczegółowe informacje o ochronie jaką oferują. Nie kupuj okularów, np. w markecie ponieważ sprzedawane tam okulary są zazwyczaj nieskuteczne.

Okulary przeciwsłoneczne do soczewek

Jeśli zastanawiasz się czy to dobre połączenie to mamy dla Ciebie odpowiedź! Otóż tak, jest to świetna para podczas słonecznych dni. Nie musisz rezygnować z soczewek, ale też nie musisz rezygnować z okularów. Możesz śmiało korygować swoją wadę wzroku, a przy okazji chronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Na co dzień możesz również wybrać soczewki z filtrem UV. Jednak nie jest to pełna ochrona jak w przypadku połączenia soczewek z okularami przeciwsłonecznymi. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Upał, palące słońce i duszne dni mogą przyczynić się do odwodnienia organizmu oraz przesuszenia niektórych  miejsc jak, np. śluzówki. Dlatego pamiętajmy by odpowiednio się nawadniać w takie dni. W przeciwnym razie noszenie soczewek może nieść za sobą dyskomfort. Dzieje się tak ponieważ oczy szybciej tracą nawilżenie. Możesz wtedy wspomóc się kroplami nawilżającymi. Oprócz tego możesz również zamienić swoje soczewki na soczewki jednodniowe lub te o większym nawilżeniu. 

Soczewki w połączeniu z okularami przeciwsłonecznymi tworzą zgrany duet podczas słonecznych dni. Zajrzyj na bezokularow.pl w poszukiwaniu idealnych soczewek.