Soczewki na lato – jakie wybrać?

Słoneczne dni, ciepłe noce i letnie szaleństwa. To właśnie to na co większość z nas czeka. Jednak kryje się też za tym piach, woda, suche powietrze i zmienne warunki. Jak sobie wtedy poradzić z suchością w oczach? Jakie soczewki na lato wybrać, by czuć mimo wszystko komfort?

Co powinny mieć soczewki na lato?

Przede wszystkim latem jesteśmy narażeni na zmienne warunki. W jednej chwili siedzimy w klimatyzowanym pomieszczeniu, zaraz w rozgrzanym do czerwoności mieście, a chwilę później na plaży. Dlatego nasze oczy w lecie szczególnie narażone są na szybkie wysychanie. Co więcej częste pływanie w jeziorze i w morzu, zabawy na pisaku, sporty ekstremalne, czy liczne spacery mogą je podrażnić. Użytkownicy soczewek kontaktowych szczególnie wiedzą o czym mowa. Przesuszone oczy mogą powodować dyskomfort w noszeniu soczewek, a nawet uniemożliwić ich noszenie. Dlatego tak ważne jest by dobrać odpowiednie soczewki na lato i zadbać o oczy. W związku z tym soczewki przede wszystkim powinny być dobrze uwodnione. Dzięki temu oczy nie będą szybko wysychać. Po drugie warto zwrócić uwagę na przepuszczalność tlenu. Zapewni to odpowiednią ilość tlenu docierającego do rogówki. A po trzecie sprawdź z jakiego materiału wykonana jest dana soczewka. To właśnie od niego w dużej mierze zależy, czy soczewka będzie dobrej jakości

Jakie soczewki na lato wybrać?

Biorąc pod uwagę zmienne warunki, więcej aktywności fizycznych oraz wygodę to najlepszym rozwiązaniem będą soczewki jednodniowe. Idealnie sprawdzą się na co dzień i w podróży. Przede wszystkim nie będziesz tracić czasu na pielęgnacje soczewek. Po prostu rano założysz soczewki, a wieczorem wyrzucisz. Co więcej nie będziesz się martwić, że gdy przesadzisz z ekstremalnymi warunkami to soczewki będą do wyrzucenia. Dlatego soczewki jednodniowe świetnie sprawdzają się na wyjazdach i w podróży. Oprócz soczewek nie musisz nic więcej pakować do walizki. Sprawdzą się również gdy będziesz chciał chwilę popływać w basenie czy w jeziorze. Wystarczy, że założysz świeżą parę soczewek przed wejściem do wody, a po wyjściu od razu je zdejmiesz i wyrzucisz. 

Które soczewki wybrać?

Jeśli nie masz jeszcze swoich ulubionych lub wypróbowanych soczewek jednodniowych to skorzystaj z naszego rankingu soczewek. Możesz również zobaczyć jakie są najbardziej polecane soczewki przez użytkowników:

  • EyeLove Exclusive 1-Day – materiał z jakiego zostały wykonane te soczewki bardzo dobrze utrzymuje nawilżenie przez swoje wysokie uwodnienie. Co więcej świetna tlenoprzepuszczalność zapewni Ci odpowiedni dopływ tlenu do rogówki. Oczy będą lśniące i zdrowe. Dodatkowo soczewki posiadają filtr UV, który z pewnością się przyda podczas słonecznych dni.
  • Dailies Aqua Comfort Plus – wyjątkowe soczewki, które posiadają system nawilżania oka aktywowany mruganiem. Możesz mieć pewność, że Twoje oczy nie wyschną przez cały dzień. 
  • Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe – soczewki z technologią zintegrowanej łzy, która zapewnia komfort nawet w ciągu wymagającego dnia. 

Jak dodatkowo zadbać o oczy w lecie?

Kiedy zaopatrzysz się już w odpowiednie soczewki nie zapomnij zadbać o oczy. Jeśli będziesz wystawiać oczy na trudne warunki, to postaraj się je zakraplać. Najlepiej sprawdzą się tutaj krople, które mają mocno nawilżający skład. Dzięki temu poprawisz swój komfort, a także unikniesz ryzyka, że soczewki będą, np. uwierać. Dodatkowo możesz również sprawić swoim oczom relaks. Zwłaszcza po ciężkim dniu w upale postaraj się znaleźć 15 minut na odpoczynek. Możesz wtedy położyć na oczy schłodzone plasterki ogórka lub nałożyć okład z zielonej herbaty. To z pewnością ukoi Twoje zmęczone i podrażnione oczy. Wybierz swoje soczewki jednodniowe na www.bezokularow.pl