Płyn do soczewek do samolotu

Czeka Cię podróż samolotem? Musisz zabrać ze sobą niezbędny płyn do soczewek? Żaden problem! Dowiedz się z jakim płynem wolno wejść na pokład samolotu, a z jakim nie. Przeczytaj także jaki płyn do soczewek do samolotu wybrać.

płyn do soczewek do samolotu jaki wybrać jaka pojemnosc

Jakie są wymogi co do bagażu?

Lecąc gdziekolwiek samolotem warto zorientować się jakie wymogi co do bagażu i jego zawartości ma dana linia lotnicza. W przypadku przewożenia jakichkolwiek płynów te wymogi potrafią być bardzo rygorystyczne. Natomiast w przypadku płynów do soczewek jest to jasno określone – pojemność płynu nie może przekraczać 100ml. Warto o tym pamiętać zaopatrując się w płyn do soczewek do samolotu. Butelki o większej pojemności najpewniej zostaną wyrzucone podczas kontroli bagażu. Pamiętaj także, by nie odrywać od butelki etykiety, a płyn pozostawić jeszcze fabrycznie zamknięty. To z pewnością ułatwi kontrolę. 

Jaki płyn zabrać ze sobą do samolotu?

Na całe szczęście bez problemu znajdziesz płyn o pojemności 100ml. Wielu producentów płynów informuje już na opakowaniu, że płyn nadaje się by wziąć go na pokład samolotu. Takie płyny zazwyczaj mają dopisek „flight pack” lub „travel pack”. Po za tym praktycznie każdy płyn nie przekraczający 100ml możesz spakować do bagażu. Najpopularniejsze płyny do samolotu o tej pojemności to:

  • EyeLove Comfort PLUS – płyn, który oprócz tego, że zdezynfekuje i wyczyści Twoje soczewki to jeszcze je nawilży. Może się okazać, że dodatkowe nawilżenie przyda się w trakcie podróży, gdzie panują zmienne warunki. Do płynu dołączony jest również pojemnik na soczewki.
  • EyeLove Natural – płyn z naturalnym składem, który nie podrażni Twoich oczu. Co więcej płyn ma ergonomiczną butelkę, która wpasuje się w każdą torbę oraz pojemnik na soczewki. 
  • BioTrue – ten płyn posiada oznaczenie „take on board” więc masz pewność, że możesz go zabrać do samolotu. Sam płyn świetnie sprawdzi się w podróży ponieważ kompleksowo pielęgnuje soczewki.
  • ReNu MPS – ten płyn również posiada oznaczenie informujące o możliwości zabrania płynu do samolotu. Szczególnie przeznaczony jest dla osób, które mają wrażliwe oczy. Płyn jest łagodny i delikatny, a zarazem skutecznie wyczyści i zdezynfekuje soczewki. 

Czy są inne rozwiązania?

Decydując się na wyjazd możesz pomyśleć o innych rozwiązaniach, by nie zajmować sobie dużo miejsca w walizce. Przy soczewkach wielokrotnego użytku musisz pamiętać o płynie pielęgnacyjnym i pojemniku. Natomiast przy soczewkach jednodniowych nie masz tego problemu! W zależności jak długi jest Twój wyjazd to zabierasz odpowiednią ilość soczewek. Nie musisz się martwić dodatkowymi przyborami. Po za tym soczewki jednodniowe nie będą Ci zabierać czasu podczas podróży na, np. mycie soczewek. Codziennie możesz zakładać świeżą parę, a na koniec dnia je po prostu wyrzucisz. Jest to bardzo wygodna opcja właśnie na różnego rodzaju wyjazdy i podróże. 

Płyny do soczewek do samolotu w dobrych cenach znajdziesz na bezokularow.pl