Soczewki kolorowe – zaszalej na wakacje!

Lato niewątpliwie wiąże się z wakacjami i letnimi szaleństwami. W tym czasie większość z nas czuje większy luz i odprężenie. Liczne wyjazdy, imprezy plenerowe i spotkania ze znajomymi. Ten czas sprzyja również zmianom w wyglądzie. Jeśli chcesz w łatwy i szybki sposób zaszaleć w wakacje to wypróbuj soczewki kolorowe!

Dlaczego właśnie soczewki kolorowe?

Jeśli na co dzień jesteś użytkownikiem soczewek to wiesz, jak proste jest ich używanie i jaką są wygodną formą korekcji wzroku. Dzięki soczewkom nie musisz się o nic martwić, możesz cieszyć się dobrym widzeniem i pełną swobodą. Dlaczego by nie zaszaleć na wakacje i zamienić zwykłe soczewki na kolorowe? Wciąż będziesz cieszyć się ostrym widzeniem, a przy okazji zmienisz efektownie swój wizerunek. Jeśli jednak jesteś osobą, która nie ma wady wzroku to nie musisz się obawiać, są również soczewki kolorowe o mocy 0,00, tzw. zerówki. Możesz je nosić bez obaw! Soczewki kolorowe to świetny pomysł na letnie imprezy czy wyjazdy. Dzięki nim możesz poczuć się inną osobą. Gdy tylko założysz swoje pierwsze kolorowe soczewki zrozumiesz, że kolor oczu ma naprawdę znaczenie. 

Soczewki kolorowe – zmiana wizerunku

W zależności od tego jakie soczewki wybierzesz od tego będzie zależał efekt. Możesz wybrać soczewki o delikatnym, naturalnym zabarwieniu, które podkreślą Twój kolor oczu lub w subtelny sposób go zmienią. Ta zmiana nie będzie aż tak bardzo efektowna, ale zauważalna. Nawet mała zmiana koloru oczu może sprawić, że twarz będzie wyglądać zupełnie inaczej. Jeśli jednak oczekujesz czegoś więcej to wybierz soczewki o zdecydowanym, mocniejszym odcieniu. Największy efekt dadzą Ci soczewki w całkiem przeciwnym kolorze niż Twój naturalny kolor oczu. Popularnymi soczewkami są te w kolorze błękitu, zieleni i brązu. Jednak warto pamiętać, że są również soczewki w kolorze turkusowym, miodowym, fioletowym oraz przeróżnych odcieniach tych podstawowych kolorów. Jeśli chcesz by Twoje oczy nabrały intrygującego wyglądu i były optycznie powiększone, to wybierz soczewki w kolorze ciemnego brązu lub czerni. W ten sposób możesz łatwo zmienić swój wizerunek bez stałych zmian. Od Ciebie zależy jak często będziesz zmieniać kolor oczu! Możesz przecież codziennie wyglądać inaczej.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania soczewek kolorowych?

Przede wszystkim zastanów się jak często będziesz je nosić. Od tego będzie zależeć na jaki okres wymiany najlepiej się zdecydować. Pamiętaj, że wybierając soczewki miesięczne musisz dbać o ich higienę i pielęgnować je za pomocą płynu. Natomiast wybierając soczewki jednodniowe nie musisz zajmować sobie tym głowy. Po prostu po ich użyciu trzeba je wyrzucić. Warto zwrócić uwagę także na uwodnienie soczewek, ich przepuszczalność tlenu i materiał. To właśnie od tego zależy, czy soczewki będą komfortowe w noszeniu. Nie chcesz przecież po paru godzinach czuć suchości i pieczenia prawda? Nawet jeśli będziesz używać soczewek kilka razy w ciągu wakacji nie pozwól sobie na dyskomfort. Wybierz soczewki kolorowe, które posiadają wysokie parametry oraz są wykonane z dobrego materiału. Zwróć również uwagę na cenę. Nie kupuj najtańszych soczewek jakie znajdziesz w Internecie. Możesz wtedy narazić się na nieprzyjemne dolegliwości.

Jakie soczewki kolorowe wybrać?

Na rynku wyróżnia się kilka marek soczewek kolorowych, które są dobrej jakości. Mają również bogatą ofertę kolorów. Do tych soczewek należą:

  • EyeLove Colors – miesięczne soczewki występujące zarówno w wersji z korekcją, jak i z mocą 0,00. W opcji z korekcją znajdziesz takie kolory jak: jasno niebieski, ciemno niebieski, zielony oraz brązowy. Natomiast „zerówki” są w kolorach: jasno niebieskim, ciemno niebieskim, turkusowym, zielonym, szarym, fioletowym, czarnym, brązowym i miodowym. W tych soczewkach nie musisz martwić się o dyskomfort. Dzięki swoim dobrym parametrom zapewnią Ci wygodę przez cały dzień. 
  • Freshlook Colors – to również miesięczne soczewki. Występują w ciekawych  odcieniach takich jak: niebieski, szafirowy, fioletowy, piwny, zielony i szary. Mają uwodnienie na dobrym poziomie, dlatego nie odczujesz suchości w oczach.
  • AirOptix Colors – są to soczewki miesięczne, które posiadają wysoką tlenoprzepuszczalność. To znaczy, że do Twoich oczu będzie docierała odpowiednia ilość tlenu. Soczewki występują w kolorach delikatnych oraz bardziej zdecydowanych. Do delikatnych należą: jasny i ciemny brąz, niebieski, zielony, szary, ametystowy, szafirowy oraz turkusowy. Natomiast do kolorów bardziej nasyconych należą: Honey, Brilliant Blue, Gemstone Green i Serling Grey. 

Do Ciebie należy wybór! Wszystkie soczewki kolorowe znajdziesz na www.bezokularow.pl