Soczewki kontaktowe polecane na wiosnę

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i wszystko budzi się do życia… a co z sezonowymi alergiami oraz użytkownikami soczewek? Czy co roku borykasz się z zaczerwienieniem oczu, katarem i kichaniem przez latające wszędzie pyłki? Na całe szczęście są soczewki kontaktowe na wiosnę, które pozwolą Ci przeżyć ten czas normalnie!

Jakie soczewki wybrać podczas alergii sezonowych?

Okres w roku, w którym wszystkie rośliny budzą się do życia może przyprawić o zachwyt, ale również o zawrót głowy. Co więcej sezonowe alergie, które się wtedy pojawiają potrafią mocno utrudniać funkcjonowanie na co dzień. Zwłaszcza, gdy alergia przybiera charakter zaczerwienionych i łzawiących oczu. Takie dolegliwości utrudniają chodzenie w soczewkach. Na całe szczęście jest na to sposób! Jeśli cierpisz co roku na alergie, a mimo to nie chcesz rezygnować z soczewek wybierz soczewki jednodniowe. 

Przed zdecydowaniem się na soczewki jednodniowe udaj się do specjalisty by potwierdził, że ten rodzaj soczewek będzie dla Ciebie odpowiedni w tym czasie. 

Najlepsze soczewki kontaktowe na wiosnę

Za najzdrowsze soczewki najczęściej uznaje się właśnie soczewki jednodniowe. Dlaczego? To przez tryb w jakim są noszone. Przede wszystkim chodzi w nich o to, że zakładasz je rano, a na koniec dnia po prostu wyrzucasz. Nie wymagają one pielęgnacji, mycia, przechowywania. Dlatego ewentualne zabrudzenia oraz osady, które mogą się dostać do naszych oczu są natychmiastowo usuwane poprzez ściągnięcie i wyrzucenie soczewek. Kiedy Twój organizm, a zwłaszcza oczy są wrażliwe na pyłki unoszące się w powietrzu, to soczewki jednodniowe będą najlepszą opcją. 

Jeśli jednak chcesz zostać przy soczewkach wielokrotnego użytku (dwutygodniowe, miesięczne) to pamiętaj by szczególnie o nie zadbać w tym okresie. Nie zapominaj o wymienianiu płynu w pojemniczku, myciu soczewek specjalnymi płynami oraz o właściwej higienie przy zakładaniu i ściąganiu soczewek.

Jakie soczewki kontaktowe na wionę polecamy?

Poniżej znajdziesz propozycje kilku dobrych jakościowo i sprawdzonych soczewek, które pomogą Ci przetrwać wiosenną alergię. 

EyeLove Exclusive 1-Day

Soczewki te zawierają bardzo dobre uwodnienie, dzięki czemu Twoje oczy pozostaną nawilżone przez cały dzień. Materiał silikonowo-hydrożelowy tych soczewek zapewnia odpowiedni przepływ tlenu do rogówki. Dlatego oczy wyglądają na zdrowsze i lśniące. Ponadto EyeLove Exclusive stworzono tak byś nie wyczuł ich na oczach przez cały dzień. Te soczewki oferują Ci komfort i zdrowie w czystej postaci! 

Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe 

Soczewki te posiadają swoją oryginalną technologię – Hydraluxe, która pozwala utrzymywać stabilizację filmu łzowego. Co za tym idzie, Twoje oczy są lepiej nawilżone. Dodatkowo soczewki wyposażone są w filtr UV więc dbają o ochronę Twoich oczu podczas słonecznych dni. Produkt spełnia oczekiwania wszystkich osób, które wymagają komfortu.

Dailies AquaComfort Plus

Wyjątkowe soczewki posiadające nowoczesny system nawilżania oczu aktywowany mruganiem. Dlatego Twoje oczy są stale nawilżone i lśniące. Soczewki Dailies świetnie sprawdzą się u osób, które mają problem z szybkim wysuszaniem się oczu. W tych soczewkach nie musisz martwić się o słabe nawilżenie! 

EyeLove Supreme 1-Day

Te soczewki są złożone prawie w połowie z wody! Co za tym idzie są bardzo delikatne, praktycznie nie wyczuwalne na oku i bardzo komfortowe w noszeniu. Wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego trzeciej generacji. Jest to najnowocześniejszy materiał, z którego tworzone są soczewki. Połączenie wysokiej przepuszczalności tlenu wraz z świetnym uwodnieniem daje bardzo wysoki komfort. Dodatkowo soczewki Supreme posiadają filtry UV.

Decydując się na soczewki jednodniowe warto kierować się ich jakością oraz wysokim uwodnieniem. Pozwoli to na komfortowe i wygodne użytkowanie soczewek na co dzień. Więcej na temat soczewek oraz wszystkie wyżej wymienione produkty znajdziesz na www.bezokularow.pl