Soczewki na jesień – jakie wybrać?

Jesienny czas ma tyle samo zwolenników co przeciwników. A co z użytkownikami soczewek? Ta pora roku jest tak zmienna, że ciężko jest wybrać najlepsze soczewki na ten czas. Jak sobie poradzić w trudnych warunkach? Jakie soczewki na jesień wybrać?

dziewczyna w parku soczewki na jesień

Soczewki na jesień – trudne warunki

W przypadku jesieni warunki bywają trudne. Jednego dnia świeci słońce, a drugiego pada deszcz i wieje silny wiatr. Z drugiej strony rozpoczyna się sezon grzewczy. To wszystko może wpływać na nasze oczy, a co za tym idzie na komfort noszenia soczewek. Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej dobrać soczewki indywidualnie. Jeśli pracujesz w biurze gdzie Twoje oczy narażone są na częste przesuszanie (ogrzewanie, długotrwała praca z komputerem) to masz dwa rozwiązania: wybrać soczewki jednodniowe lub szczególnie zadbać o soczewki miesięczne. 

Soczewki jednodniowe, czy miesięczne?

Wszystko tak naprawdę zależy od Twoich preferencji. Soczewki jednodniowe są bardzo wygodną formą noszenia soczewek na każdą porę roku. Nie musisz przejmować się ich myciem i pielęgnacją. Dzięki temu oszczędzasz przede wszystkim czas. Natomiast soczewki miesięczne wymagają od nas paru minut w ciągu dnia na pielęgnację. Jednak dzięki temu jesteś w stanie przedłużyć komfort ich noszenia. Za pomocą specjalnych płynów do mycia i przechowywania soczewek możesz, np. dodatkowo je nawilżyć. Dzięki temu trudne warunki nie będą Ci straszne! 

Jakie soczewki na jesień wybrać?

Na rynku istnieje wiele marek soczewek, które nadadzą się na tą porę roku. Wśród nich znajdują się również takie, które szczególnie polecamy na ten okres:

  • EyeLove Exclusive PRO – soczewki miesięczne o naprawdę świetnych parametrach. Wysokie uwodnienie (55%) oraz duża tlenoprzepuszczalność (Dk/t 110) zapewnia komfort przez cały miesiąc. 
  • Biofinity – jedne z najbardziej popularnych soczewek miesięcznych. Dzięki swojej wysokiej przepuszczalności tlenu Twoje oczy będą cały czas wyglądać zdrowo, a co więcej nie będą się przesuszać. 
  • Dailies AquaComfort Plus – są to soczewki jednodniowe, które wyróżniają się wyjątkowym uwodnieniem. Dzięki nim oczy cały czas pozostają nawilżone. Z każdym mrugnięciem odczuwasz świeżość. 
  • EyeLove Supreme 1-DAY – jednodniowe soczewki, które przypadną do gustu wielu osobom. Łączą w sobie najlepsze parametry dając przy tym wspaniały komfort. Dodatkowo świetnie nadają się do pracy przy komputerze. 

Sposoby na jesień w soczewkach

Oprócz dobrania idealnych soczewek dla siebie nie zapomnij o kilku sprytnych sposobach na trudne warunki. Jeśli zdecydujesz się na soczewki miesięczne to wypróbuj któryś z płynów, które skutecznie przedłużą nawilżenie soczewek, np. EyeLove Comfort Plus. Tego typu płyn również dokładanie zdezynfekuje i oczyści soczewki z wszelkich zanieczyszczeń. Tym sposobem będziesz mieć pewność, że Twoim soczewkom nie straszna jest jesień. Oprócz tego warto pamiętać o kroplach do oczu. Niezależnie, które soczewki nosisz krople nawilżające to zawsze dobry pomysł. Wspomagają nasze oczy w każdych warunkach. 

Szukając soczewek na jesień zajrzyj do bezokularow.pl Zajedziesz tam również duży wybór płynów i kropli nawilżających.