Soczewki kontaktowe dla sportowców

Sport często wymaga od nas poświęceń i swobody ruchu. Dlatego sportowcy inwestują w wygodne ubrania i buty oraz nowoczesne gadżety. A co jeśli uprawianie sportu utrudnia wada wzroku? Jest na to świetny sposób! Dowiedz się jakie soczewki kontaktowe dla sportowców polecają eksperci!

mężczyzna startujący w biegu soczewki kontaktowe dla sportowców

Wada wzroku, a sport

Uprawianie sportu mając wadę wzroku może stać się koszmarem. Nie widząc odpowiednio ostro możemy nabawić się przypadkowej kontuzji lub całkiem wykluczyć sport z naszego życia. Zwłaszcza, że tradycyjna metoda korygowania wady wzroku, czyli okulary, nie sprawdzają się w każdym sporcie. Okulary nie gwarantują swobody ruchu, spadają, a przy sportach ekstremalnych istnieje ryzyko, że je uszkodzisz. Jak więc poradzić sobie z tym problemem? Jest na to prosty sposób – soczewki kontaktowe! 

Jakie muszą być soczewki dla sportowców?

Wybierając soczewki z myślą o uprawianiu sportu warto mieć na uwadze kilka rzeczy. Przede wszystkim jaki sport uprawiasz. Jeśli jest to aktywność, przy której często się brudzisz, przebywasz w piachu, kurzu lub trudnych warunkach to lepiej będzie wybrać soczewki jednodniowe. Co więcej nie musisz się martwić o ich pielęgnację, po powrocie do domu po prostu je ściągniesz i wyrzucisz. Jeśli jednak Twój sport nie jest tak wymagający to spokojnie możesz wybrać soczewki miesięczne. Kolejnym aspektem są parametry soczewek. Jeśli zależy Ci na pełnym komforcie, bez barier to zdecyduj się na soczewki o dobrym uwodnieniu i tlenoprzepuszczalności. Dzięki temu zachowasz wygodę i odpowiednio nawilżone oczy. Dodatkową rzeczą, która może się przydać to filtr UV w soczewkach. Szczególnie przydatny jeśli uprawiasz sporty na zewnątrz. Ochroni on w jakimś stopniu Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. 

Jakie soczewki kontaktowe dla sportowców wybrać?

Wszystko tak naprawdę zależy od uprawianego sportu. To właśnie od tego należy zacząć wybieranie soczewek. Do wyboru masz soczewki jednodniowe, bądź te wielokrotnego użytku. Polecane soczewki o bardzo dobrych parametrach znajdziesz poniżej:

  • EyeLove Supreme 1-Day – soczewki jednodniowe najwyższej jakości. Wykonane z nowoczesnych materiałów oraz składające się prawie w połowie z wody! To zapewni Ci najwyższą ostrość oraz nawilżenie. Supreme posiadają filtr UV. 
  • Dailies Aqua Comfort Plus – również soczewki jednodniowe. Posiadają system nawilżania aktywowany mruganiem, co oznacza przyjemne odświeżenie przy każdym mrugnięciu. Niestety te soczewki nie posiadają filtra UV. 
  • EyeLove Exclusive PRO – miesięczne soczewki wysokiej jakości. Posiadają wysoką przepuszczalność tlenu oraz świetne uwodnienie, a do tego filtr UV klasy I. Dzięki temu są komfortowe w noszeniu przez cały miesiąc. 
  • Biofinity – jedne z popularniejszych soczewek miesięcznych. Słyną z wysokiego komfortu oraz bardzo dużej przepuszczalności tlenu. Dlatego nie musisz się martwić o wystąpienie dyskomfortu. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Decydując się na soczewki wielokrotnego użytku pamiętaj o ich prawidłowej pielęgnacji. Wybierz dobry płyn w którym będziesz czyścić i nawilżać soczewki. Dzięki temu soczewki jeszcze dłużej zachowają nawilżenie i pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń. Oprócz tego korzystaj z kropli nawilżających, zwłaszcza jeśli uprawiasz sport w trudnych warunkach. 

Wszystkie wyżej wymienione soczewki i wiele więcej znajdziesz na www.bezokularow.pl