Co wpływa na komfort używania soczewek?

Jesteś stałym użytkownikiem soczewek kontaktowych? Pewnie nie raz miałeś sytuacje, w której kilka soczewek pod rząd Ci się nie sprawdzało i sprawiało dyskomfort. Czasami zależy to od samej soczewki, a czasami od ich sposobu używania. A więc co wpływa na komfort używania soczewek?

Soczewki kontaktowe – prawidłowe użytkowanie

Czasami na dyskomfort noszenia soczewek wpływa mały błąd ludzki. Dlatego warto wyeliminować wszystkie elementy, które mogą utrudniać noszenie soczewek. Przede wszystkim pamiętaj, by zakładając i ściągając soczewki mieć zawsze czyste ręce. Po ich umyciu najlepiej wytrzeć je w ręcznik papierowy, by nie zostały na rękach żadne mikro zabrudzenia. Nawet najmniejszy pyłek może uwierać oko pod soczewką. Kolejną rzeczą jest materiał z jakiego zostały wykonane soczewki. To w głównej mierze od niego zależy, czy soczewki są komfortowe w noszeniu. Dlatego nie wybieraj najtańszych soczewek jakie tylko znajdziesz. Poczytaj trochę o materiałach soczewek, by dowiedzieć się jakie są różnice między nimi. Następną kwestią, być może banalną, jest zakładanie soczewki odpowiednią stroną. Poprawna soczewka powinna mieć kształt idealnej miseczki. Natomiast nieodpowiednia strona to ta, w której brzegi delikatnie się wywijają na zewnątrz. 

Odpowiednia pielęgnacja soczewek

Jeśli nosisz soczewki wielokrotnego użytku, to zapewne wiesz doskonale, jak ważny jest płyn pielęgnacyjny. Dzięki niemu jesteś w stanie pozbyć się wszelkich zabrudzeń i osadów białkowych. Co więcej płyn dodatkowo nawilża soczewki. Płyny pielęgnacyjne grają istotną rolę w przedłużeniu komfortu noszenia soczewek. Dzięki nim możesz codziennie zakładać soczewki jakby były całkiem nowe. Dlatego ważne jest, by używać dobrej jakości płynu. Najlepsze płyny to te wielofunkcyjne, np. EyeLove Comfort Plus. Dzięki nim zadbasz o soczewki pod każdym aspektem. A gdy chcesz być pewny, że Twoje soczewki są zdezynfekowane na 100% to używaj płynu oksydacyjnego.

Krople do oczu – proste rozwiązanie

Krople do oczu potrafią być zbawienne w wielu sytuacjach. Objawy alergii, niekorzystne warunki lub mocno przesuszone oczy, z tym wszystkim poradzą sobie krople. Czasami możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że Twoje oczy tracą wilgotność. Przez to soczewki mogą, np. zacząć uwierać, a oczy szczypią lub pieką. Wtedy nie jest to absolutnie wina soczewek tylko słabego nawilżenia oczu. Dlatego warto pamiętać, by mieć pod ręką krople. Siedząc przy komputerze, w klimatyzowanym pomieszczeniu czy przebywając w trudnych warunkach pamiętaj o dodatkowym nawilżeniu. Czy zdarza Ci się również tak, że wyciągasz nową parę soczewek i masz trudności z jej założeniem? To także może być problem wynikający z suchych oczu. Spróbuj wtedy zakroplić oczy i dopiero założyć soczewki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że krople znacznie ułatwią Ci to zadanie. 

Dzięki prawidłowemu użytkowaniu soczewek, ich pielęgnacji oraz nawilżeniu możesz skutecznie poprawić swój komfort używania soczewek. Zaopatrz się w dobrej jakości płyn i krople na www.bezokularow.pl