Soczewki zmieniające kolor oczu – jak dobrać soczewki kolorowe?

Większość z nas zastanawiała się na pewno kiedyś jak wyglądałaby z innym kolorem oczu. Dzięki soczewkom kolorowym możemy to sprawdzić! Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów tego typu soczewek. Jednak, które wybrać – soczewki zmieniające kolor oczu, czy tylko podkreślające kolor tęczówki? Czy tego typu soczewki są wygodne?

soczewki zmieniające kolor oczu

Soczewki zmieniające kolor oczu – co warto wiedzieć?

Kolorowe soczewki to bardzo popularny sposób na odmianę swojego wizerunku zwłaszcza w okresie Halloween. Jednak niektórzy decydują się na noszenie tego rodzaju soczewek znacznie częściej. Wynika to z chęci zmiany w swoim wyglądzie, czy własnych upodobań. Warto podkreślić, że to nie tylko tani, ale również spektakularny sposób na zmianę. Kolor oczu potrafi całkiem odczarować dotychczasowy wygląd. 

Zanim przystąpimy do ich zakupu warto znać kilka istotnych faktów na temat tego produktu. Dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać odpowiednie soczewki dla siebie. 

  • Soczewki zmieniające kolor oczu posiadają trzy stopniową skalę krycia oznaczoną w tonach.
  • Nie wszystkie soczewki kolorowe nadają się do noszenia przez kilkanaście godzin w ciągu dnia.

Soczewki całkowicie zmieniające kolor oczu

Tego typu soczewki mają jedną bardzo ważną cechę – pokrywają w pełni nasz kolor tęczówki. To oznacza, że nawet osoby z ciemnym kolorem oczu mogą pozwolić sobie na zmianę koloru na, np. niebieski. Takie soczewki są zazwyczaj 3-tonowe, czyli posiadają aż trzy tony koloru (dlatego kolor jest w pełni kryjący i głęboki). 

Soczewki podkreślające kolor oczu

Ten rodzaj soczewek nie nadaje się dla każdego ponieważ ich zadaniem jest podkręcenie naturalnego koloru naszych oczu, a nie jego zmianę. Zazwyczaj ten rodzaj soczewek występuje w skali jedno lub dwu tonowej.

Jakie są kolory soczewek?

Kolory soczewek mogą być najróżniejsze. Wszystko zależy od producenta oraz ilości tonów w soczewce. W podstawowej ofercie każdego producenta na pewno znajdziesz naturalne kolory, czyli niebieski, zielony i brązowy. Jednak wiele marek proponuje także dużo bardziej szalone barwy takie jak, np. fioletowy, szary, czarny, różowy, czy turkusowy. To od Ciebie zależy na jaki się zdecydujesz! 

Jak dobrać soczewki kolorowe?

Zastanawiasz się jak odpowiednio dobrać dla siebie soczewki kolorowe? To nic trudnego! Przede wszystkim weź pod uwagę jak często zamierzasz nosić soczewki zmieniające kolor oczu. Nie każdy produkt nadaje się do tego, by nosić go każdego dnia przez wiele godzin. Dlatego decydując się na zakup zwróć uwagę na parametry soczewek. Jeśli potrzebujesz soczewek na jednorazową imprezę to nie musisz aż tak przywiązywać do tego uwagi. Jednak, gdy w grę wchodzi noszenie soczewek codziennie to istotny będzie materiał wykonania soczewki oraz jej uwodnienie i przepuszczalność tlenu. Wysokie parametry i dobry materiał pozwolą Ci na komfortowe noszenie soczewek.  

Jeśli nosisz już soczewki kontaktowe to wybór soczewek kolorowych nie powinien stanowić dla Ciebie większego problemu. Jeśli jednak jesteś osobą, która po raz pierwszy ma w planach zakładanie soczewek to zwróć uwagę na dwie kwestie:

  • nie posiadając wady wzroku musisz wybrać moc 0,00 (PLAN)
  • zwróć uwagę, czy soczewki są jednodniowe (jednorazowy użytek), czy są wielokrotnego użytku (wtedy konieczne jest dokupienie płynu pielęgnacyjnego i pojemniczka).

Jakie soczewki kolorowe wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele producentów soczewek kolorowych. Jednak to na co warto zwracać uwagę to miejsce w którym dokonujemy zakupu. Ważne, by nie były to podejrzane strony internetowe. Drugą kwestią jest cena takich soczewek. Nie wybieraj soczewek szokująco tanich ponieważ to może świadczyć o ich słabej jakości. 

Wśród najpopularniejszych soczewek kolorowych wyróżniają się:

  • EyeLove Colors – są to soczewki miesięczne, które występują w wersji zarówno korekcyjnej, jak i bez mocy. Ich kolory nie należą do całkowicie kryjących jednak mimo to są intensywne. Zdecydowanym plusem tych soczewek są dobre parametry oraz spory wybór kolorów. Znajdziesz je na bezokularow.pl
  • Freshlook – nie jest to jeden rodzaj soczewki, a cała rodzina. Pod tą nazwą znajdziesz soczewki mniej i bardziej kryjące, a także o różnych parametrach. Każdy wśród nich znajdzie coś dla siebie ponieważ soczewki Freshlook występują w wielu barwach, a także w dwóch rodzajach – jednodniowe i miesięczne.
  • AirOptix Colors – to soczewki miesięczne, które już dość długo utrzymują się na rynku. To wszystko dzięki znanemu producentowi oraz szerokiej ofercie kolorów. 
EyeLove Colors soczewki kolorowe

Soczewki zmieniające kolor oczu na Halloween

Zwykłe kolory soczewek mogą nie wystarczyć, gdy chodzi o imprezę Halloween’ową. Zwłaszcza kiedy planujemy oszałamiającą charakteryzację. Wtedy z pomocą przychodzą specjalne kolorowe soczewki, które pokrywają całkowicie naszą tęczówkę. Dzięki nim Twoje oczy mogą wyglądać, jak te u postaci, np. wampira, czy zombie. Wiele osób decyduje się na całkowicie czarne lub białe soczewki, które potrafią wyglądać naprawdę upiornie! Mnogość wzorów i kolorów pozwala na zabawę z wyglądem. Do takich soczewek należą m.in. EyeLove Crazy, które oprócz bogatej palety wzorów posiadają także dobre parametry. 

Bogaty wybór soczewek kolorowych znajdziesz na bezokularow.pl!

Soczewki kolorowe opinie

Opinia na temat jakichkolwiek soczewek opiera się głównie o komfort ich noszenia. To z kolei zależy od parametrów soczewek i ich materiału. Dlatego zanim kupisz dany produkt to przeczytaj opinie o nim na różnych stronach i forach internetowych. Większość osób noszących te najpopularniejsze na rynku soczewki kolorowe wyraża się o nich pozytywnie. Zwłaszcza, gdy są noszone tylko przez parę godzin w ciągu dnia. Nie musisz się także obawiać o słabą jakość widzenia ponieważ soczewki kolorowe wciąż muszą spełniać swoją funkcję, czyli korekcje wzroku.