Soczewki miesięczne bez zdejmowania – wszystko co musisz wiedzieć

Właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z soczewkami? A może jesteś już doświadczonym użytkownikiem, ale chcesz spróbować czegoś nowego? Poznaj soczewki miesięczne bez zdejmowania i podejmij decyzję, czy do Ciebie pasują! 

soczewki miesięczne bez zdejmowania

Soczewki kontaktowe miesięczne

Soczewki kontaktowe dzieli się na kilka rodzajów ze względu na okres ich noszenia: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i całodobowe. W zależności od Twoich preferencji, stylu życia oraz predyspozycji specjalista w gabinecie dobierze do Ciebie któreś z nich. Najpopularniejsze z nich to soczewki miesięczne. 

Soczewki miesięczne nosi się przez okres 30 dni. Co ważne, tego typu soczewki codziennie ściągamy – zazwyczaj wieczorem. Nie zaleca się spania w soczewkach (w niektórych soczewkach można spać). Po tym okresie soczewki należy wyrzucić i otworzyć blistry z nową, świeżą parą soczewek. 

Ten rodzaj soczewek ma wielu swoich zwolenników ze względu na koszty. Soczewki miesięczne są tańsze niż soczewki jednodniowe. Po za tym nosi się jedną parę aż miesiąc.

Pielęgnacja soczewek miesięcznych

To co stanowi główną różnicę pomiędzy soczewkami miesięcznymi, a jednorazowymi to pielęgnacja. Soczewki wielorazowego użytku należy każdego dnia (po ściągnięciu z oczu) umyć specjalnym płynem pielęgnacyjnym, a następnie umieścić w pojemniku na noc. Dzięki temu pozbędziesz się wszelkich osadów, zabrudzeń i bakterii, które zgromadziły się na powierzchni soczewki przez cały dzień. 

Soczewki miesięczne bez zdejmowania

Na rynku są dostępne także tzw. soczewki całodobowe, czyli soczewki miesięczne bez zdejmowania. Możesz je nosić przez 30 dni i 29 nocy – bez ściągania, by je umyć. To bardzo wygodna opcja dla wszystkich, którzy zapominają ściągać soczewki wieczorem lub mają problem z ich zakładaniem i ściąganiem. To również dobra alternatywa  dla osób, którym zdarza się ucinać drzemki w ciągu dnia. Także osoby, które potrzebują korekcji wzroku o różnych porach dnia i nocy (np. praca zmianowa) doceniają ten rodzaj soczewek.

Zazwyczaj soczewki całodobowe mają bardzo dobre parametry, by zapewnić jak najlepszy komfort. W końcu nosi się je przez cały miesiąc bez zdejmowania, więc muszą być dobrze uwodnione, a transmisja tlenu musi być na wysokim poziomie. 

soczewki miesięczne bez zdejmowania całodobowe

Soczewki całodobowe – jak je nosić?

Soczewki miesięczne całodobowe można nosić na dwa sposoby:

  • jak normalne soczewki miesięczne – z opcją drzemki w soczewkach, czy noszenia ich komfortowo przez większość doby. Jednak ściągając je codziennie na pielęgnację.
  • bez zdejmowania – czyli zgodnie z ich przeznaczeniem.

To od Ciebie zależy w jaki sposób będziesz je nosić – soczewki całodobowe są pod tym względem bardzo elastyczne. Producenci soczewek zalecają jednak ściągać soczewki całodobowe choć raz na tydzień, by przemyć je płynem. To pozwoli Ci na zwiększenie komfortu.

Jeśli zdecydujesz się, by nosić soczewki przez 30 dni i 29 nocy to nie zapomnij ich po tym okresie zdjąć i wyrzucić. Żadnych soczewek nie należy nosić dłużej niż jest to opisane na opakowaniu. Oprócz tego warto mieć pod ręką krople nawilżające, by raz po raz wspomóc film łzowy. Dzięki temu nie odczujesz dyskomfortu związanego z suchością. To szczególnie ważne jeśli pracujesz w trudnych warunkach, np. klimatyzacja, mocne ogrzewanie, wiatr, czy praca z komputerem. 

Soczewki miesięczne bez zdejmowania – komu się sprawdzą?

Soczewki całodobowe to niewątpliwie wygodna forma korekcji wzroku. Zastanawiasz się czy będą odpowiednie dla Ciebie? Ten rodzaj soczewek idealnie pasuje do osób które:

  • potrzebują całodobowej korekcji wzroku,
  • pracują zmianowo lub muszą wstawać w środku nocy, np. do dziecka,
  • mają problem z zakładaniem i ściąganiem soczewek,
  • nie mają czasu na częstą pielęgnację soczewek,
  • często ucinają sobie drzemkę w ciągu dnia,
  • zapominają o ściąganiu soczewek na noc,
  • nie miewają problemów z oczami (zaczerwienienia, suchość),
  • szukają soczewek o bardzo dobrych parametrach. 

Warto zaznaczyć, że pomimo świetnych parametrów soczewki mogą się nie sprawdzić u osób, które mają wrażliwe oczy. Takim osobom zalecane są raczej soczewki jednodniowe. Tak samo jest w przypadku alergików. 

Soczewki miesięczne bez zdejmowania opinie

Osoby, które spróbowały już soczewek całodobowych zwracają uwagę przede wszystkim na wygodę. Wymieniają takie atuty jak komfort noszenia, czy brak przymusu ściągania soczewek na noc. Zdecydowana większość osób jest w stanie zapłacić za takie soczewki troszkę więcej niż za zwykłe soczewki miesięczne. 

Soczewki całodobowe znajdziesz na bezokularow.pl w atrakcyjnych cenach!