Soczewki jednodniowe czy miesięczne

Soczewki kontaktowe dają wolność i swobodę, a przy tym nie zmieniają Twojego wyglądu, gdy tego nie chcesz. Poza tym dostępne są w kilku wersjach, gdzie wśród najpopularniejszych są modele jednodniowe oraz miesięczne. Nie wiesz, czym się one różnią? Zatem poznaj wady i zalety obu rodzajów soczewek oraz przekonaj się, które soczewki jednodniowe oraz miesięczne warto wybrać.

soczewki jednodniowe czy miesieczne soczewki kontaktowe

Soczewki jednodniowe – wady i zalety

Jak sama nazwa wskazuje, soczewki jednorazowe służą do noszenia ich w ciągu dnia, po czym należy je ściągnąć i wyrzucić, by kolejnego dnia założyć nową parę. Dzięki temu też nie musisz obawiać się o ich dezynfekcję, co przecież zabiera czas.

Soczewki jednodniowe są znakomitym rozwiązaniem dla alergików, czy osób uprawiających sport, np. pływanie. W obu przypadkach znacznie więcej korzyści zyskasz, gdy zdecydujesz się codziennie wymieniać soczewki na nowe.

Jednak z drugiej strony musisz zdawać sobie sprawę z tego, że za soczewki jednodniowe zapłacisz najprawdopodobniej więcej niż za modele miesięczne. Choć oczywiście wiele zależy od marki, czy liczby soczewek w opakowaniu.

Soczewki miesięczne – wady i zalety

Soczewki miesięczne mają wiele zalet, wśród których można wyróżnić:

  • korzystniejszą cenę, niż w przypadku soczewek jednorazowych,
  • możliwość wybrania modeli do noszenia w trybie dziennym lub też takich, których przez 30 dni w ogóle nie musisz ściągać – soczewki całodobowe,
  • kupujesz jedną parę na miesiąc i przez ten czas nie musisz obawiać się, że zabraknie Ci soczewek.

Wśród wad tego rodzaju soczewek można wymienić na pewno konieczność dezynfekowania ich. Oczywiście z wyjątkiem modeli do noszenia w trybie całodobowym. Do kosztów należy jeszcze dodać płyn wielofunkcyjny do dezynfekcji soczewek kontaktowych. Jeśli pielęgnacja będzie nieodpowiednia, to zwiększa się w tym przypadku ryzyko infekcji oczu.

Jak dbać o soczewki miesięczne?

Tak jak już wcześniej pisaliśmy, soczewki miesięczne należy zdejmować przed spaniem i je dezynfekować. W jaki sposób? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakupienie wielofunkcyjnego płynu do soczewek oraz pojemnika do przechowywania szkieł kontaktowych. Następnie wieczorem trzeba wlać do niego płyn i ulokować w środku soczewki. Warto przeczytać zalecenia producenta płynu, ale zazwyczaj soczewki powinny dezynfekować się 4 godziny lub też nawet całą noc.

Jak dbać o soczewki jednodniowe?

Soczewek jednodniowych nie dezynfekujesz, a po prostu je zdejmujesz i zakładasz nowe. Jednak w tym przypadku kluczowe jest to, aby zadbać o przechowywanie ich w miejscu z daleka od wody i zbyt wysokich temperatur. Bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na to, żeby jeszcze przed założeniem soczewek spojrzeć na ich jakość i stan, np. czy nie wywinęły się, gdyż wtedy już nie należy ich zakładać. Warto kupować soczewki, gdzie każda para pakowana jest osobno.

Jakie soczewki miesięczne lub jednodniowe wybrać?

Czasem wybranie pomiędzy modelami miesięcznymi, a jednodniowymi, to sprawa bardzo indywidualna i należy dopasować je do swojego trybu życia. Dlatego przygotowaliśmy kilka przykładowych modeli, które są warto Twojej uwagi.

Najlepsze soczewki miesięczne

Nie wiesz, jakie soczewki miesięczne wybrać? Zatem postaw na markę Biofinity. Zyskasz w ten sposób soczewki kontaktowe, które są tak wygodne, że właściwie w ogóle ich nie czuć. Efekt taki utrzymuje się przez blisko 16 godzin! Ciekawą i korzystną cenowo alternatywą są też soczewki miesięczne EyeLove Exclusive PRO. Nie dość, że chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, to jeszcze gwarantują uwodnienie na poziomie 55%. To świetna opcja dla osób, które nie chcą wydawać wszystkich oszczędności na soczewki, ale chcą by były dobrej jakości.

Polecane soczewki jednodniowe

Nie stawiaj jedynie na znane z reklam marki, a na jakość i komfort. Dlatego właśnie dobrym rozwiązaniem będą soczewki EyeLove Exclusive 1-Day albo EyeLove Supreme 1-Day, które są elastyczne, bezpieczne i odpowiednio nawilżone. Co więcej, ich cena nie jest wygórowana więc każdy może sobie na nie pozwolić. Inną wartą uwagi opcją są soczewki Acuvue Oasys 1-Day. W tym przypadku mamy do czynienia z nowoczesnymi soczewkami kontaktowymi, świetnie sprawdzającymi się u aktywnych osób. Godne uwagi są też soczewki jednodniowe Soflens Daily Disposable dostępne w korzystnej cenie o hydrożelowej powłoce.

W poszukiwaniu odpowiednich soczewek udaj się do bezokularow.pl – sklep z soczewkami kontaktowymi i nie tylko!